SİNEMA/TV

En İyi Yabancı Filmler: Mutlaka İzlenmesi Gereken 25 Yabancı Film

Yabancı filmler hd izle kategorisi olarak adlandırdığımız bu konu da siz değerli nasilmiyapilir.com takipçileri için mutlaka ve mutlaka izlenmesi gereken filmler hangileri olduğundan bahsedeceğiz. Yabancı filmler içinde aranan belki de en önemli nokta efektif sahneler, filmin akışı gibi etkenler oldukça önemlidir. Peki mutlaka izlenmesi gereken yabancı filmler hangileri? İşte detaylar..

Sonuçta bir film ilerlerken bizlere bir akış sunmaz yani bir ilerleme olacağına dair bir iz bırakmazsa o filmden elbette sıkılırız ve filmi izlemekten vazgeçeriz. Bunun yanı sıra oyuncuların rol performansı da bizler için oldukça önemlidir. Sonuçta bir filmin iyi mi kötü mü olduğunu oyuncunun canlandırdığı rolün hakkını verip vermediğine göre bakarız. O zaman hadi gelin sizlere yabancı film önerileri sunalım..

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi üzerine artık yabancı filmler hd film izle kalitesi ile filmlerinin sahnelerinde öyle kaliteli efektler sunuluyor ki; ” vay be muhteşemdi ” dedirtebiliyor. Kimileri ise efektif olarak pek bir şey vadetmediği için daha filmin başından kapatılıyor. İşte bu konumuzda sizlere öyle yabancı filmler sunacağız ki filmi kapatmak değil de ”Keşke Hiç Bitmeseydi” diyeceksiniz. Şimdi içinizden birisi diyebilir; benim sevmediğim bir tür de film yazarsanız ben bu tarz bir şey demem ki diye.. Fakat konumuz içerisinde sizlere her türden film sunacağımız için sizin zevkinize de uygun mutlaka bir film denk gelecektir. Özellikle bilim kurgu filmleri severler için muhteşem ötesi yabancı film tavsiyeleri vereceğiz.

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Filmler

Özellikle IMDB puanı yüksek yabancı filmler daha çok izlendiği konusunda hepimiz muhtemelen hem fikirizdir. Fakat şunu da söyleyebilir ki her IMDB puanı yüksek olan yabancı filmler iyi olmayabiliyor, aldanmayın. Çünkü bazen puanı yüksek diye izlediğim filmler tam bir vasattı ve gerçekten zaman kaybı olduğunu söyleyebilirim. Tamam işin içinde bir emek var eyvallah ama beklentiyi karşılamayınca sonuç hüsran oluyor. Yabancı filmler hd izle kategorisinde dünya çapında gerçekten binlerce film olduğunu söyleyebiliriz ama dediğimiz gibi her filmi izle dersek bu sefer içindeki zaman kaybı yaşatacak filmleri izleyerek hayatınızdan boş yere zaman vermiş olacaksınız. Tabi aslında onunda bir deneyim olduğunu söyleyebiliriz ama ne gerek var ki… Beklentiyi karşılayan filmler izlemek daha zevk verici olacaktır.

Şimdi asıl konumuz olan yabancı hd film izle dendiğinde Keşke Hiç Bitmeseydi diyeceğiniz filmler hangileri olduğunu anlatmaya geldi. Bu filmlerde kendi izlediğim ve beğendiğim filmler oldukları için sizlere sunuyorum. Belki sizin hoşunuza gitmeyebilir fakat her türden film sunacağım. Bilim kurgu filmleri, korku, gerilim, aksiyon, macera, dram, komedi, romantik, biyografik, belgesel, tarihi, animasyon ve daha fazlası türde filmi sizler için tek ana başlık içinde sıralayacağım.

Ölümcül Deney – Resident Evil

İlk olarak yabancı hd film izle kategorisinde yer alan ve benim tüm serilerini hiç sıkılmadan defalarca izlediğim bilim kurgu filmleri, korku filmleri, aksiyon ve zombi filmleri türlerini içinde bulunduran Ölümcül Deney serisi yani orijinal adıyla ise Resident Evil Series oluyor. Kısaca filmin konusunda bahsedecek olursak ” Umbrella ” adından bir bilimsel deneyler yapan şirket var. Bu şirket bir virüs üretiyor. Bu virüsü ” Alice ” adında bir kadına enjekte ediyorlar. Alice’in vücudu bu virüse karşı direnç gösteriyor ve bu sayede ölümsüz bir insana dönüşüyor. Bunun üzerine “Umbrella” şirketi bu virüsü tüm Dünya’ya yayıyor ve Dünya’da yaşayan bütün insanlar yürüyen ölülere yani zombilere dönüşüyor.. Bu da yetmezmiş gibi şirket deneylerini daha ileri götürüyor ve zombi olan insanlar tuhaf güçlü yaratıklara dönüşebiliyor. İşte bu durumda vücudu virüse dirençli olan Alice devreye giriyor ve insanlığın sonunu kurtarmak adına tüm gücüyle yanına bir kaç arkadaşını da alarak savaşıyor. Resindent Evil filminin tam tamına 6 filmi var ve 6 filmin hepsi de birbirinin devamı niteliğinde olup gerçekten yabancı film izle kategorisinde bütün bölümlerinin izlenmesi gereken ve 6 bölümü de izlediğinizde keşke hiç bitmeseydi diyeceğiniz bir filmdir.

Zamana Karşı – In Time

Yabancı hd film izle kategorisinde yer alan Zamana Karşı adlı filmi izlediğinizde de sonunda gerçekten keşke bitmeseydi diyeceksiniz. Bilim kurgu filmleri türünde olan film, genç bir adamın yaşadığı olayları konu alıyor. Kısaca filmin konusunda bahsedecek olursak; artık insan oğlunun hayatında para diye bir kavram yok nedeni ise günlerden bir gün tüm insanlar aniden uyanıverir ve uyandıklarında gördükleri tek şey kollarındaki zaman sayacıdır. Bu zaman sayacındaki rakamlar sıfırlandığında insanlar ölüyor, çalıştıklarında ise para değilde onlara zaman veriliyor. Bütün insanlar uyandıklarında kaç yaşındaysalar hep o yaşta kalıyorlar. Neyse konumuzun kahramanı olan genç adam annesiyle beraber yaşayan biri ve her gün kendilerini geçindirmek için çalışmak zorundalar. Günlerden bir gün annesi oğluna zamanından biraz süre verir ve oğluna akşam iş çıkışında durakta olmasını söyler. Çünkü hesaplamalara göre annesinin süresi o durağa geldiğinde bitmek üzere olacak.

Annesi işte çıkar ve otobüse biner tam zamanından otobüs ücretini ödeyecekken ücretlerin arttığını duyan kadın kolundaki zamanda o kadar para olmadığı için otobüse binemez ve koşmaya başlar. Tam oğlunun yanına geldiği anda kadının kolundaki zaman sıfırlanır ve ölür. Bunun üzerine genç adam bir bara gider ve kendini alkole vurur. Tabi orda bir durum dikkatini çeker. Kolunda milyonlarca zaman olan bir adam vardır ve deli gibi o zamanı harcamaktadır. Genç adamın yaşadığı yerde bu tür şeyler olmaz nedeni ise fakir bir yer olmasıdır. Bunun üzerine bir çete bara gelir ve adamdaki zamanı almaya çalışır. Genç adam kolunda milyonlarca zaman olan adamı çetenin elinden kurtarır. Bunun üzerine genç adam sabah kalktığında kolundaki sayaca bakar ve o adamın kolundaki zamanın kendi koluna geçtiğini görür ve adamı arar ki, adamda bir köprünün üzerine çıkmış zamanı neredeyse sıfırlanmak üzeredir. Genç adam koşa koşa gitse de adama yetişemez ve diğer adam ölür. Bunun üzerine asayişi sağlayan zaman polisleri en son kameralarda genç adamı görürler ve peşine koyulurlar. Tabi bizim genç tek başınadır ve artık kolunda milyonlarca zaman vardır. Bu yüzden zenginlerin yaşadığı bölgeye gider. İşte bütün olaylar bundan sonra gelişir… Yabancı film izle kategorisinde soluk soluğa izleyeceğiniz ve keşke bitmeseydi de daha devam etseydi dedirtecek filmlerden bir tanesi olarak bununda notunu alıyoruz.

Sevginin Gücü – Bajrangi Bhaijaan

Yabancı film izle kategorisinde yer alan Hint Filmleri içinde yer alan Sevginin Gücü aldı filmi de mutlaka ve mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. Filmi izlerken yeri geldiğinde gülecek yeri geldiğinde ise ben asla ağlamam diyen insanı bile ağlatacak sahneleri olduğunu söylemeden edemeyeceğiz. Filmin kısaca konusundan bahsedecek olursak; konuşamayan küçük bir kız Hindistan’a gidecekken bir durum olur ve Pakistan’da kalır ve orada bir adamla karşılaşır. Konu bunun üzerinden ilerler. Konunun daha detayına inecek olursak, Shahida adında 5 yaşındaki bir kız daha doğuştan konuşma özrü vardır. Annesi kızının konuşması için ellerinden gelen yapar. Günlerden bir gün annesi Shahida’yı tedavi ettirebilmek adına küçük kızı Pakistan’dan Hindistan’a götürme kararı alır. Tabi işler annenin istediği gibi gitmez. Pakistan’dan yola çıkan anne ile küçük kız, trenin bir durakta durduğu sırada küçük kızın trenin camından dışarı bakarken görmüş olduğu kuzuları sevmek için trenden iner.

Tabi o sırada kuzular trenden biraz uzakta olduğu için tren kalkarken düdüğü çalsa da küçük kız Shahida o düdüğü duymaz ve treni kaçırır. 5 yaşındaki o küçük kız artık hiç bilmedi bir toprakta yalnız başına kalmıştır. Bunun üzerine kız ne yapacağını bilmez bir şekilde yolda dolaşırken Bajrangi adında bir adam ile karşılaşır. Bu adam küçük kız Shahida’ya yardım etmeye çalışsa da kızdan hiçbir şekilde bir şey öğrenemez ve ne yapacağı konusunda şaşırıp kalır. Bunun üzerine bir şans eseridir ki Bajrangi, küçük kız Shahida’nın Pakistanlı biri olduğunu öğrenir. Bu olayı öğrendikten sonra da genç adam küçük kızı ailesine kavuşturmak adına bir hayli ısrarcıdır. İşte film izle olarak sunulan Sevginin Gücü’nde genç bir adamın küçük bir kızı ailesine kavuşturmak adına çıktığı yolda başlarına gelen maceraları anlatıyor. Bu filmde gerçekten kendinizi bulacağınız yeri gelecek ağlayacağınız yeri gelecek güleceğiniz ve keşke hiç bitmeseydi diyeceğiniz bir film olduğunu söyleyebiliriz.

Banliyö 13 – Banlieue 13

Aksiyon, gerilim, dövüş ne ararsanız bulacağınız film olan Banliyö 13, 2013 senesinde çekilmiş Paris de geçen yabancı filmler kategorisinde yer alan bir filmdir. Belki de 3-4 defa izlediğim bir filmdir. 2 sene arayla filmi izledim diyebiliriz. Filmin konusundan bahsedecek olursak, işin içinde bir kitle imha aracı vardır ve Damien adındaki özel timde görev yapan polis, Banliyö de bulunan bu kitle imha aracını durdurmak istemektedir. Tabi orası oldukça belalı bir yer olduğu için oraya nasıl gireceğini bilmemektedir. Leito adındaki bir genç Banliyö de doğup büyümüştür ve orasını avucunun içi gibi bilmektedir. Leito, kitle imha aracını elinde bulunduran belalı çetenin malını lavaboya döküp hiç etmesinden sonra kendi bir düşman daha edinmiştir. Belalı çete malı geri getirmesi için Leito ya bir zaman tanışmış ve kız arkadaşını kaçırmıştır. O sırada Leito hapse düşmüştür. Damien de bunu fırsata çevirip hapiste Leito’ya polis olduğunu söylemeden işbirliği yapmayı teklif eder ve hapisten birlikte kaçarlar. Tabi Leito, Damien’ın polis olduğu anlamıştır ve polislerden nefret etmektedir ama bu sefer işler farklıdır ve hem kız arkadaşını hem de Banliyö’yü çok sevdiği için işbirliği yapmayı kabul eder. Damien ile Leito’nun Banliyö’yü kurtarmak adına verdiği aksiyon dolu macerayı konu alıyor.

Kader – Predestination

Çoğumuzun belki de ilk sefer izlediğinde anlam veremeyeceği fakat dikkatinizi filme verdiğinizde anlayacağınız yabancı hd film izle kategorisinde yer alan harikalar harikası Kader izle filmi de keşke hiç bitmeseydi diyeceğiniz filmler içinde yer alıyor diyebilir. Bilim kurgu filmleri türünde olan filmin konusu kısaca bir polisin zamanda yolculuk yaparak başına neler geleceğini ve durumdan kurtulmak için ne gibi riskler alacağını anlatan harika bir filmdir. Aslında sizlere filmi baştan sona kadar yazmak isterim fakat bu seferde filmi izlemenin bir anlamı kalmadı diyeceksiniz. O yüzden bana güvenin ve bu filmin mutlaka izleyin. İzlerken de kesinlikle başka şeylerle uğraşmayın ve sadece filme odaklanın. En ufak bir yeri dahi kaçırırsanız aaa burada ne oldu nasıl oldu diyebilirsiniz. Bilim kurgu filmi dediğimize bakmayın aslında her türü içinde barındıran bir film olduğunu da söyleyebiliriz.

Açlık Oyunları – The Hunger Games

Yabancı hd film izle kategorisinde yer alan Açlık Oyunları da gerçekten sizleri hiç sıkmadan izleyebileceğiniz bilim kurgu filmleri türünü içeren bir filmdir. Filmde güzel yıldız Jeniffer Lawrence başrol olarak boy gösteriyor. Filmin konusunda bahsedecek olursak 12 eyaletten her sene ikişer kişi alınır ve ölüm oyununa sokulur. Yakın bir gelecek Kuzey Amerika’nın kuraklık dönemi yaşaması ve bunun sonrasında gelen kıtlıklar ve yangınlarla zayıflamış çökmüş olması ve yerin bir tane başkent 12 tane de eyaletten oluşan Panem adına sahip bir ülkeye bıraktığı bir dönemdir. Panem ülkesinde her sene eyaletlerden kura seçimiyle ikişer genç alınır ve ‘” Açlık Oyunları ” adı altında bir oyun düzenlenir. Burada olay eğlence amaçlı olarak görülse de halka göz dağı vermek amaçlı olarak oynanır. Oynanan bu oyunlar Panem’deki tüm televizyonlarda da izlenebilmektedir. Her eyaletten alınan iki kişi toplamda 24 kişi rakiplerini egale ederek hayatta kalma mücadelesi verir. Her sene kura seçimim yapıldığı gün gelmiştir ve başrolümüz Katniss (Jeniffer Lawrence) ‘in 16 yaşında olan kız kardeşi Primrose, kura seçiminde çıkar. Fakat ablası Katniss buna dayanamaz ve kardeşi yerine gönüllü olur ve Açlık Oyunları’nda onun yerini alır. Aynı eyaletten erkeklerin katılımcısı ise Peeta olmuştur. Peeta ile Katniss için işler oldukça zordur. Çünkü diğer eyaletlerden katılanlar onlardan yaşça büyük güçlü ve deneyimlidir. Filmin yönetmen koltuğunda ve yapımcılığını Gary Ross yapmıştır.

Labirent – The Maze Runner

Labirent – Ölümcül Kaçış, özellikle genç kesim için harika bir film olduğunuz sizlere söyleyebilirim. Yabancı hd film izle kategorisinde yer alan filmlerden bir tanesi olan Labirent – The Maze Runner, 2019 senesinde tam tamına 3 seri ile geldi. Her bir seri bir önceki film ile bağlantılı olduğunu izleyenler az çok anlamıştır. Biz sizlere ilk filmi izledikten sonra diğer ikisini de mutlaka izlemek isteyeceğinizden dolayı sadece Labirent 1 filminin konusunda bahsedeceğiz. Bilim kurgu filmleri ve aksiyon türlerini içinde bulunduran filmin konusu şu şekilde; Thomas adına bir genç aniden uyanır ve uyandığında kendini yukarı doğru hareket eden bir asansörün içinde bulur. Asansör durup kapıları açıldığında ise karşısında kendi gibi bir grup genç görür. Oldukça büyük devasa denebilecek duvarlarla çevrilmiş bu alanı gördüğünde şaşa kalan Thomas, ne kendi hakkında ne de ailesi hakkında en ufak bir şey hatırlamamaktadır.

Bu da yetmezmiş gibi karşısında gördüğü genç grup içinde de oraya nasıl geldiklerini, nereden geldiklerini yani kısacası hiçbir şey hatırlamazlar. Hiçbir şey hatırlamıyorlar ama geldikleri bu yerde her sabah kocaman bir labirentin içine giden bir kapının açılığını biliyorlardır. Her sabah açılan bu kapı güneş batarken de kapatılmaktadır. Bunun dışında ise her 30 gün yani 1 ay da yeni bir genç asansör ile bu alana gönderilmektedir. Fakat bu sefer iş farklıdır ve Thomas’ın gelmesinden yaklaşık 1 hafta sonra Teresa adında genç bir kız asansörle gönderilir. İşte olay bundan sonra başlar. Thomas, hem Teresa’ya olan yakınlığının neden dolayı olduğunu hem geçmişi hakkında hatırlamaya çalıştıklarını hem de daha önce hatırlar gibi olduğu bu Labirent sırrını oradaki genç grup ile çözmeye çalışır. İşte bu film ve serisi de gerçekten her filminde sizlere Keşke Hiç Bitmeseydi dedirtecek filmlerden bir tanesidir.

Elysium – Yeni Cennet

Bilim kurgu filmleri türünde boy gösteren Elysium Yeni Cennet, gerçekten izlenmeye değer filmlerden bir tanesidir. Nedeni ise harika görsel efektler, oyuncuların performansı ve filmin konusunun muhteşemliği olarak söylenebilir. Peki yabancı hd film izle kategorisinde yer alan bu filmin konusu ne diye merak edenler için konusunda bahsedelim. Dünya’da nüfus artışı o kadar çok olmuştur ki bu nedenle güvenli bir ortam sağlanamamaktadır. İşte daha güvenli bir ortam oluşması adına insanlar 2159 senesinde iki türe ayrılmıştır. Bu insan türleri Dünya’da yaşayan sefiller ile Elysium da yaşayan asil zenginler olarak adlandırılmıştır. Sekreter olan Rhodes, Elysium’daki düzenin bozulmaması ve kuralların korunması adına Dünya’dan Elysium’a yapılan göçlere karşı tedbir alınması ve kimsenin göç etmemesini ister. Fakat başrolümüz Max, hem kendi hayatını hemde Dünya’nın ilerleyen senelerde nasıl şekilleneceği konusunda oldukça büyük maceralara atılacaktır.

Göçebe – The Host

Bilinmeyen bir düşmanın insan hafızasını silip insan ırkının sonunu getirmeye doğru ilerlemektedir. Hayatınızın bir anda değiştiğini ve sevdiğiniz değer verdiğiniz her şeyin elinizden alındığını düşünün. Film 2 saatten uzun sürüyor ama gerçekten sizi hiç sıkmayacak derecede ilerleme gösteriyor. Durağan bir film değil ve yabancı filmler izlemek istiyorum diyen bir kişinin Göçebe yani The Host filmini mutlaka izlemesini tavsiye ederim. Zaten daha önce bu filmi de kendim izlediğim ve beğendiğim için bu listeye ekleme gereği duydum.

Oblivion – Yabancı Filmler

2013 senesinin filmi olan Oblivion da yabancı filmler kategorisinde yer alıyor. Gerçekten vay be dedirten filmlerden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim. Film izleyecek olanlar için kısaca konusundan bahsedecek olursak, Jack adından oldukça iyi yetiştirilmiş bir asker vardır. Jack, bir zamanlar insanların yaşadığı gezegen olan dünyaya keşif amaçlı olarak gönderiliyor. Buradaki keşifte insanlar dünya yok olmadan önce nasıl yaşıyordu sorusuna cevap bulmak için gönderilmiştir. Tabi olay burada bitmiyor ve keşif yaparken karşısına hiç mi hiç beklemediği bir şey çıkar ve olaylar birden karışır. Bilim kurgu filmleri türünde olan Oblivion, beğendiğim kaliteli yapımlardan bir tanesidir. Tabi sizlerinde biraz akıl sınırlarınızı zorlayabilecek bir film olduğunu göreceksiniz.

Chappie – Yabancı Filmler

2015 yapımı muhteşem bir robot filmi diyebiliriz. Film, izlediğim harika filmlerden bir tanesiydi ve hala da serseri ruhlu Chappie’yi unutmuş değilim. Bilim kurgu filmleri türünü içinde Chappie, hem komik sahnelere sahipken hem de dramatik sahnelerde yaşatmış durumda. Filmin kısaca konusunu anlatacak olursak, ilerleyen zamanlarda artık robot teknolojisi kullanılmaya başlanmış ve polis robotlar yapılmıştır. Artık güvenliğin hakimiyetini robotlar sağlamaktadır. Tabi insan halkı bu durumu kabul etmez ve aralarından bir robotu kaçırıp yeni bir program yükleyerek kendi başına düşünebilen bir robot çıkmıştır ortaya. Gerçekten muhteşem zevkle izleyeceğiniz bir filmdir. Yabancı filmler kategorisinde yer alan Chappie, robotların en muhteşemleri arasında yer alıyor dememiz mümkün olacaktır.

Yıldızlararası – Interstellar

Hayatımda izlediğim en iyi filmlerden bir tanesi olduğunu söylemem doğru olacaktır. Bilim kurgu filmleri türünde yer alan Yıldızlararası, konusuyla gerçekten muhteşem bir filmdir. Film izlemeye değer mi diye sormayın direk açıp izleyin diyeceğimiz yabancı filmler kategorisinde yer alan bir filmdir. Kısaca filmin konusundan bahsedecek olursak, dünya korkunç bir hale gelmiş su ve diğer bir çok kaynak tükenmiştir. Teknik bilgisi ve kabiliyeti çok yüksek olan Cooper, büyük mısır tarlalarında çiftçilik yaparak hayatını sürdürmektedir. Amacı yok oluşa giden dünyada iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya ve altıncı hisse sahiptir. Geçmişte bıraktığı bilim insanı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün ciddi bir teklif çıkar. Bu teklifi Cooper bir fırsattan ziyade bir zorunluluk olarak görür. Cooper ailesinin ve dahası insanlığın güvenliğini düşünmektedir. Bu karar onun için oldukça zor olsa da insanlık adına bir şeylerin yapılması gerektiği gerçeği onu sorumlu hissettirmek için yeterli olacak ve ekibiyle sonsuz uzayın derinliklerine gitmek için işe koyulacaktır.

Korku Seansı – The Conjuring

Şuanda 2 film serisi olan Korku Seansı, korku gerilim filmlerinin belki de en harikalarından bir tanesi diyebiliriz. Yabancı filmler kategorisinde yer alan filmi izleyecek olanlara tavsiyem gece etrafın karanlık olduğunda izlememeniz olacaktır desem de pek inanmayın çünkü çokta korkmayacaksınız fakat an an gerip korkutacak sahnelerin olduğunu söyleyebiliriz. Film izlemeden önce kısaca konusunu öğreneyim derseniz ondan da kısaca bahsedelim; Bir çift vardır ve bu çift sürekli paranormal durumları araştırıp durmaktadırlar nedeni ise onların gerçekten bu konuda özel bir yetenekleri olduklarını düşünüyor olmalarıdır. Günün birinde bu çifti arkadaşlarından biri arar ve çiftlik evlerinden ruhani gizemli bir şey olduğu belirtilir. İşte bu çift ruhani bu olayı çözmek adına çiftliğe gidecek ve orada ne ile karşılaşacaklarını bilmedikleri olayı çözmeye çalışacaklardır.

Hızlı ve Öfkeli – The Fast and the Furious

Hızlı ve Öfkeli film serisi de yabancı filmler dediğimizde karşımıza çıkıyor. Şuana kadar tam tamına 8 tane film serisi bulunan Hızlı ve Öfkeli’nin bir de 2019 senesinde çıkacak olan spin off filmi olan Hobbs and Shaw filmi hali hazırda bekliyor. Gerçekten her filmde harika sahneler olduğunu aksiyon dolu sahneler yaşattıklarını söylemek mümkün olacaktır. Domenic Toretto karakteri her filmde de vardır ve araba konusunda usta bir adamdır. Ben size Hızlı ve Öfkeli filminin ilk yani 1’inin konusunu kısaca anlatayım zaten sonrasında siz diğer filmlerini de merak edip izleyeceksiniz.

Domenic Toretto, filmde arabaların pahalı olan parça yani aksesuarlarını çalan bir çetenin en baş üyesi olarak bilinmektedir. Bu nedenle de son zamanlarda çok değerli elektronik ekipmanların çalınması nedeniyle de Domenic Toretto en baş şüpheli konumuna gelmiştir. Toretto’nun peşinde de bu suçu kimin yaptığını bulmaya çalışan bir sivil polis vardır. Sivil polis bu suçu çözmeye çalışırken çete ile samimi hale gelmiştir fakat işin içine bir de Domenic Toretto’nun kız kardeşine aşık olması üzerine işler karışmış ve çözülmesi gereken bir çok konu vardır. Özellikle hız tutkunlarının Hızlı ve Öfkeli film serisini mutlaka izlemesini tavsiye ederim. Adamları gerçekten film izlememiz için büyük emek harcamışlar. Yabancı filmler içinde belki de en beğendiğim filmlerden bir tanesi diyebiliriz.

Denek 7 – Boy 7

Daha öncelerde izlediğim yabancı filmlerden bir tanesi olan Denek 7 de full hdd film izle kalitesiyle sunulan oldukça kaliteli filmlerden bir tanesidir. Film izleyecek olanlar için kısaca konusunu anlatacak olursak; Sam adında bir genç gözlerini açtığında kendini bir metro istasyonu içinde rayların üzerinde bulur. Tabi oraya nasıl geldiğini neden geldiğini genel olarak hiçbir şeyi hatırlamamaktadır. Metro istasyonundan çıktığında şüpheli davranması üzerine peşine polisler düşer. Zaman ilerledikçe de Sam bazı şeyleri hatırlamaya başlar ve başına gelen olayları çözmeye çalışır.

İnsanlığın Sonu – Extinction Yabancı Filmler

Adından da anlaşılacağı gibi İnsanlığın Sonu geldi dedirten ve bazı insanların farklı şeylere dönüştükleri bunun yanı sırada hayatta kalan bazı insanların hayatta kalma mücadelesi verdiği konuları elen alan yabancı filmlerden bir tanesidir. Bir nevi Ben Efsaneyim filminin devamı gibi olduğunu da söylemek doğru olabilir. Sence film izlemeye değer mi derseniz merak uyandıran bir film olduğu için bence izlenmeye değer çünkü hayatta kalma filmleri insanlara merak uyandırıyor ve keşke hiç bitmeseydi dedirtiyor. Bazı yerlerde Türkçe dublaj film izle olarak sunulsa da seslendirme kötü ama genel olarak Türkçe altyazı film izlemeniz daha iyi sonuçlar doğuracaktır.

Ben Efsaneyim – I Am Legend

Hazır Ben Efsaneyim demişken onu da atlamak elbette olmaz. Yabancı filmler kategorisinde yer alan hayatta kalma filmlerinden bir tanesi olan Ben Efsaneyim gerçekten de efsane bir olduğunu kanıtlamıştır. Bilim kurgu filmleri, gerilim ve korku filmleri türlerini de içinde barındırmasıyla tam bir hayatta kalma mücadelesini anlatan filmdir. Will Smith filmde başrol olarak rol almıştır. Film izleyeceğim bu filmi tavsiye eder misin derseniz kısaca konusunu anlatalım zaten siz izlemek isteyeceksiniz. Robert Neville, dünyayı saran virüs salgınından kurtulan belki de son kişidir. Virüse karşı bağışıklığı olan Robert, kendisi gibi virüse karşı bağışıklığı olan kişiler bulabilmek adına her gün yayın yapmaktadır. Robert oldukça başarılı bir bilim adamıdır ama virüse engel olamamıştır. Virüsün yayılmasından sonrada virüse çözüm bulabilmek adına deneyler yapmaktadır. Ona tek arkadaş ise çok değer verdiği köpeğidir. Bu deneyler ile kendi kanından oluşan panzehir yapmayı hedeflemektedir. Eski bir yapımın filmidir ama mutlaka izlenmesi gereken filmlerdendir.

Kuralsız – Yabancı Filmler

Kuralsız filmi de yabancı filmler kategorisinde yer alan kitaptan uyarlanan serinin 3. filmidir. Film izle demeye gerek yok. Çünkü izlemediğiniz taktirde muhteşem bir filmi kaçırmış olursunuz. Filmin konusunda kısaca bahsedecek olursak, Tris adından genç bir kız insanlığı ve dünyayı değiştirebilecek bir buluşa imza atmıştır. Tabi işin içinde bu buluşun kötü sonuçlar ortaya çıkartacağını da hiç düşünmediği aşikardır. Ortaya çıkardığı bu buluşu denemesi üzerine artık hiçbir şey eskiden olduğu gibi olmayacaktır. Başından sonuna kadar hiç sıkılmadan izleyeceğiniz hayatta kalma filmlerinden bir tanesidir. 2015 senesinde çekilmiş Türkçe dublaj film izle olarak izleyebileceğiniz bir filmdir.

Uyumsuz 3 Yandaş Bölüm 1 – Allegiant

Uyumsuz Serisi içinde yer alan film yabancı filmler kategorisinde barındırılıyor. Bilim kurgu filmleri içinde belki de en kusursuz filmlerden bir tanesi olduğundan dolayı film izlemeye değer muhteşem yapıtlardan bir tanesidir. 2016 filmleri içerisinde yer alan The Divergent Series : Allegiant – Uyumsuz Serisi : Yandaş Bölüm 1 konusu ne olduğundan da kısaca bahsedelim. Bahsetmeden önce de Uyumsuz Serisi : Yandaş Bölüm 1 Türkçe dublaj izle olarak da günümüzde bir çok film sitesinde yer aldığını bildirelim. Tris ve Dört sistemi bozguna uğratmış ve Chicago duvarlarının arkasına geçmeyi başarmışlardır. Tabi bunun üzerine yaklaşan bir savaş vardır ve bu oldukça büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Tris ile Dört, duvarların arkasında olan insanlığı tehdit eden savaşta kimden yana olacaklarının kararını vermek zorundadırlar. Filmi izlemenizi tavsiye ederim çünkü bitmesin diyeceğiniz filmlerden bir tanesidir.

Mısır’ın Tanrıları – Gods of Egypt Yabancı Filmler

Yabancı filmler arasında belki de eski tarihin izlerini barındıran Mısır’ın Tanrıları adlı film, gerçekten keşke hiç bitmeseydi dedirten filmlerden bir tanesidir. Peki yabancı filmler kategorisinde yer alan bu filmin Türkçe dublaj film izle imkanı var mı derseniz elbette bir çok yerde filmi izleme şansınız mevcuttur. 2016 yabancı filmlerden olan film mitolojik türdedir. Gelin birazda filmin konusundan bahsedelim. Karanlıkların imparatoru Set, girdiği bir savaş sonunda Mısır krallığını eline geçirir. Bunun sonucunda da tam bir kaos ortamı oluşmuştur. Set’in imparatorluğu ele geçirmesi sonucunda güzel ve huzurlu imparatorluk resmen paramparça olur. Cesur askerlerin karanlık kral Set’e karşı verdiği savaşı konu edinmiştir. Evde film izle keyfi yaşamak isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken yabancı filmlerden bir tanesi diyebiliriz.

Kaptan Amerika İlk Yenilmez – Captain America The First Avenger

Kaptan Amerika İlk Yenilmez Türkçe dublaj izle, günümüzün en iyi yabancı filmlerinden bir tanesidir. Tam bir süper kahraman filmi görünümüyle de gerçekten harikalar yarattı ve gişede büyük rekor kırdı. Filmin konusuna gelecek olarak askerler arasına katılmak isteyen Steve Rogers aranan nitelikte olmadığı için uygun görülmez. Tabi umudunu kesmeyen Rogers, son umudunu bir kaç deneye bağlamıştır. Bu deney gizli bir deneydir ve adı da Captain Amerika olarak adlandırılmıştır. Bu gizli deney başarılı olur ve Steve Rogers artık Amerika’nın yenilmez ve en güçlü kahramanı olmuştur.. Keşke bitmeseydi diyeceğiniz film izlemeye gerçekten değen yabancı filmler kategorisinde yer alan harika bir fantastik filmdir.

Demir Adam – iron Man Yabancı Filmler

En çok izlenen yabancı filmlerden bir tanesi olan Demir Adam yani orijinal adıyla Iron Man, keşke hiç bitmeseydi diyeceğiniz muhteşem filmlerden bir tanesidir. Muhteşem bir gişe elde eden film izleyenler tarafından da oldukça çok sevildi ve muhteşem bir kahraman ortaya çıkmış oldu. Peki yabancı filmler kategorisinde olan filmin konusu ne diyorsanız kısaca bahsedelim. Ülkesi adına Teknoloji harikası füzeler ve silah üretimi yapan Stark Industries’in CEO’su olan Tony Stark, yüksek teknolojik buluşlar geliştirmiş gerçekten dünya genelinde de muhteşem bir konuma kadar yükselmiş mucit ve sanayicidir. Tabi işinden kalan boş zamanlarında da muhteşem güzelliklere sahip kadın hayranlarıyla da baya bir ilgilenmektedir. Her neyse yeni geliştirmiş olduğu füzeleri test etmek üzere gerçekleştirdiği bir gösteriden sonra konvoy saldırıya uğrar ve Tony bir terörist grubunun eline düşer. Muhteşem bir hayatı olan Tony’nin hayatı artık kabusa dönmüştür.

Yarının Sınırında – Edge of Tomorrow

Yabancı filmler kategorisinde olan Yarının Sınırında orijinal adıyla Edge of Tomorrow, Tom Cruise’un filmlerinden bir tanesidir ve keşke bitmeseydi dedirten filmlerden bir tanesidir. Film izleyenler tarafından oldukça beğenilmiş olup yeni izleyeceklerin de mutlaka kaçırmaması gereken bir filmdir. Kısaca filmin konusundan da bahsedecek olursak, dünya uzaylı istilasına maruz kalmış ve dünyadaki bütün orduları yok etmeye başlamıştır. Savaş sırasında ölen bir adam tekrar tekrar savaşmadığı güne geri döner ve dünyayı uzaylı istilasından kurtarmaya çalışır. 2014 filmlerinden olan Yarının Sınırında full hd film izle olarak mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Yarından Sonra – The Day After Tomorrow

Daha önce izlediğim yabancı filmler içinde gerçekten en beğendiğim filmlerden bir tanesi de yabancı filmler kategorisinde olan Yarından Sonra adlı filmdir. Türkçe dublaj film izle imkanı ile bir çok yerde izleme imkanınız olan filmi evinizde ailecek film izle keyfi yaşayarak seyredebilirsiniz. Peki filmin konusu ne olduğunu merak ediyorsanız kısaca ondan da bahsedelim. Dünya artık doğa tarafından affedilmez bir durum içine girmiş ve şiddetli kasırgalar Los Angeles’ resmen haritadan silmiştir. Bunun yanı sıra Tokyo devasa dolu yağış yüzünden yıkılmış, New York birden iklimin değişmesi ile dev dalgaların esir olmuş ve Yeni Delhi karlar altında kalmıştır. İşte bu soruna çözüm bulmak adına Jack Hall adındaki bir iklim bilim uzmanı elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Akrep Kral – The Scorpion King Yabancı Filmler

Şuanda 5 serisi olan Akrep Kral filmi de en çok izlenen yabancı filmler kategorisinde yer almaktadır. Şahsen 5 bölümünü de izlemiş biri olarak keşke hiç bitmeseydi dediğim film serilerinden bir tanesi dersem yanlış olmayacaktır. Film izlemeye değer değil kaçırmayın diyeceğim filmlerden bir tanesidir. Ailecek, arkadaşlarınızla Türkçe dublaj film izle keyfi yaşayabileceğiniz filmlerden biri dersek yalan olmaz. Serinin ilk filminin kısaca konusundan bahsedecek olursak, Kral Mennon 5 bin yol öncesinde yaşamış olan, merhameti olmayan ve kimseye acımayan bir savaşçı olarak bilinmektedir. Yaşadığı zamanda acımasız ordusuyla birlikte önlerine çıkan her şeyi yok etmiş ve resmen ölüme hizmet etmiştir. Öldürmediği nadir insanları de sırf ona kölelik yapsınlar diye hayatta tutmuştur. Kral Mennon’un karşısında durmak neredeyse imkansız olsa da Mathayus, Kral Mennon’a direnebilecek tek kişidir.

Mumya – The Mummy Yabancı Filmler

Açıkçası ben bu tür filmleri gerçekten çok seviyorum. Böyle Mısır’ın çöllerinde geçen tarihin esintilerini hissettiren filmleri izlemeye bayılıyorum. Yabancı filmler kategorisinde olan Mumya film serisi de benim merak ve heyecanla izlediğim filmlerden bir tanesidir. Film, iki kardeşin antik bir şehri bulmaya çalışmasını konu edinmiştir. Filmin konusundan biraz daha bahsedecek olursak, 1923 yılında Rick adındaki bir Amerikalı, antik Mısır şehrini bulmak isteyen İngilizlere rehberlik etmektedir. İngilizler arasında bir tanesinin tek derdi hazinelere ulaşmakken diğerinin amacı ise bilimsel bir çalışma için yolculuğa çıkmıştır. Tabi bu kişilerin bilmediği durumsa binlerce yıl öncesinde Mısır topraklarında yaşanan olaylardır. Hom-Dai, diri diri gömülmüş ve infaz edilirken geri dönmeye yemin etmiştir. Bu yeminine bu üçlü istemeden de yardım etmiş ve Hom-Dai’yi tekrar geri getirmiştir. İşler artık gerçekten karışmıştır.. Filmin başrollerinde Brendan Fraser, Rachel Weisz ve John Hannah gibi isimler yer almıştır. Aileniz ile de arkadaşlarınız ile de film izle keyfi yaşayacağınız harika bir filmdir.

Sizlere en çok izlenen yabancı filmler kategorisinde yer alan bazı filmleri tek konu içerisinde sunmaya çalıştık. Bunlar en iyi yabancı filmlerden sadece bir kaçıdır. İlerleyen günlerde konumuza daha çok film eklemesi yapılacaktır. Şimdilik hem kendimin izlediği hem de gerçekten film izle keyfi yaşatacak dediğimiz filmlerden bir kaçını ekledik. Sizlerde merak ettiğiniz filmler varsa onları konumuz altına yazın bizde konumuz içerisinde ekleme yaparak filmin incelemesini yapalım.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir