SİNEMA/TV

En Yüksek IMDb Puanlı Filmler: 10 Efsane Film

Film dediğimiz zaman aklımıza gerçekten izlenmeye değer olan birkaç film geliyor. Bunlar içinde de genelde IMDb puanı yüksek filmler olması muhtemel seçenek oluyor. Genel olarak yabancı filmler daha kalite icra etse de Türk filmleri içinde de iyi filmler olduğunu söylemeden geçemeyiz. Herkesin ilgi alanları farklı şeylerdir. Biz de bunlara göre Dünya’nın en en yüksek IMDB puanı hangi filmlerde var onları sizler için güzel bir şekilde anlatmaya çalışacağız. İşte sizler için en yüksek IMDb puanlı filmler..

En Yüksek IMDb Puanlı Filmler

Bir Uzay Serüveni

İlk Film olarak 9.5 ile En yüksek IMDb puanına sahip film olan ‘Bir Uzay Serüveni’ adlı filmdir. Filmin konusu ; Evren ve uzayı bilimsel bir o kadar da şüpheci bir şekilde izlemenizi sağlayacak ve sizi uzayın esrarengiz yönlerini keşfetmenize yardımcı olacak bir filmdir. Bu filmle bir uzay yolculuğuna çıkacaksınız adeta.

Esaretin Bedeli

İkinci diğer bir film ise yabancı hd film izle kategorisinde yer alıyor ve 9.3 IMDb puanına sahip olan ‘Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption’ filmdir. Filmde Genç ve başarılı bir banker olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. İşkence, tecavüz, dayak dahil her türlü kötü koşulun hüküm sürdüğü hapishane koşullarında, Andynin hayata bağlı ve her daim iyi bir şeyler bulma çabası içindeki hali, çevresindeki herkesi çok etkileyecektir. Bir süre sonra parmaklıkların arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine bütün mahkumları inandırır. Bu mahkumlardan biri olan Red ve Andy, unutulmaz bir dostluk kurarak hapishaneyi bambaşka bir yer haline getirirler.

Yenilmezler 3 Sonsuzluk Savaşı

Üçüncü Film ise 9.2 IMDb puanına sahip olan ‘Yenilmezler 3 Sonsuzluk Savaşı – Avengers 3 Infinity War’ filmi geliyor. Filmin konusuna gelecek olursak ; Bu sefer ki muhteşem bölümde sadece dünya değil tüm kainat ve yaşamış ve yaşayacak tüm yaratıklar ve hatta tüm zamanlar çok büyük tehlike altındadır. Çünkü bu defa yüzleşmesi gereken düşman sıradan biri değil Titan’lı Thanos’dur. Thanos’u yenilmez ve çok tehlikeli kılan şey ise kainatta varoluş ile birlikte ortaya çıkmış ve kainatın dört bir yanına yayılmış olan 6 sonsuzluk taşından haberdar olmasıdır. Sizi oradan oradan oraya sürükleyecek bir filmdir.

Toşun Paşa

Dördüncü olarak 9.1 IMDb puanına sahip olan Yeşil Çam’ın unutulmazları arasında olan ‘Toşun Paşa’ geliyor. Filmin konusunu anlatmaya gerek yok aslında çünkü Kemal SUNAL abimiz olur da bunu izlemeyen olduysa zaten yazık günah demektir. Biz yine de konusunu birazcık anlatalım. Osmanlı döneminin iki köklü ailesi ; Seferoğulları ve Tellioğulları, Yeşil Vadi denen Vadi için birbirlerine girerler. O dönem için söz sahibi olan Tosun Paşa dan herkes korkmaktadır ve onun sözü herkes için net bir karardır. Sorunun çözülmesi için Tellioğlu ailesi evin uşağı Şaban ı Tosun Paşa kılığına sokma kararı alır. Ancak gerçek Tosun Paşa ortaya çıkınca planladıkları şey yürümez ve işler karışır.

Yenilmezler – The Avengers

Beşinci film ise 9.0 IMDb puanına sahip ‘Yenilmezler – The Avengers’ filmidir. Film oldukça heycan verici ve soluksuz izleyebileceğiniz Bilim Kurgu Filmleri arsında en iyilerinden biridir. Filmin konusuna gelecek olursak : Yenilmezler , Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow gibi Marvel kahramanlarının bir arada olduğu filmdir. Beklenmedik bir düşman su yüzüne çıkıp dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başlıyor. Bunun üzerine kahramanlarımız dünyayı korumak adına toplanıp dünyayı kurtarmaya çalışıyorlar.

Ucuz Roman – Pulp Fiction

Altıncı olarak yine 9.0 IMDb puanına sahip 1994 yapımı ‘Ucuz Roman – Pulp Fiction’ filmi geliyor. Film konu olarak ; Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla yaptığı bir anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına biraz hareket katmak isteyen genç ve birbirlerine aşık bir çift soyguncudur. Bu arada iki işi iyi bilen gangster, Vincent Vega ve Jules, günlük işlerinden biri olarak, patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahtekar genci vurmaya giderler. Vincent patronun genç ve güzel karısına bebek bakıcılığı yapmakla da görevlendirilirken ortağı suç yaşamına son vermeye karar verir. Cesur bir boksör ise para karşılığı hile yapmayı redderek şehirden kaçar. Kader bu aykırı tipleri muhteşem bir rastlantı sonucu bir araya getirecektir. Yabancı film izle kategorisinde yer alan bu filmde en yüksek IMDB puanı olanı filmler arasında yer almaya hak kazanmıştır.

Throne of Elves

Yedinci film olarak 9.0 IMDb puanına sahip 2016 da vizyona girmiş Animasyon filmler kategorisinde yer alan ‘Throne of Elves’ gelmektedir. Filmin konusu ; Throne of Elves animasyon filminde Elf halkı arasında bulunan güzel prenses Liya ve arkadaşlarının başına gelen olayları konu almaktadır. İnsanlar Elfler ve perilerin de olacağı bu macera dolu anları kaçırmayın. Sihirli bir dünyada elindekileri kaybetmek istemeyen aşkın sevginin peşinden koşan ama ona engel olmak için elinden gelen şeyleri yapanlara sahne olacaktır.

Şaban Oğlu Şaban

Sekizinci film ise 8.9 IMDb puanına sahip 1977 yapımına sahip başrolünde Kemal SUNAL’ın oynadığı Şaban Oğlu Şaban geliyor. Film konusu ise Şaban ve birlikte çalgıcılık yaptığı arkadaşı Ramazan, Nigara aşık olurlar. Bir de başlarının belası askerde Kumandanları sivilde Polisleri olan Hüsamettin vardır. Ve nazır Paşanın kaybolan elması herkesi bir araya getirecek komediye doyamayacaksınız.

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü

Dokuzuncu sırada yer alan film ise 8.9 IMDb puanına sahiptir. 2003 de Vizyona giren Fantastik Filmler kategorisinde yer alan ‘Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü – The Lord of the Rings The Return of the King’ filmi gelmektedir. Ayrıca 11 Oscar ödülü alan bir filmdir. Filmin konusu; Kralın Dönüşü, Peter Jacksonın üçünü bir arada çekerek sinemaya uyarladığı Tolkienin ölümsüz eseri Yüzüklerin Efendisinin son bölümünü beyaz perdeye taşıyor. Kıyamet günü ortamını yaşayan Orta Dünyada, Yüzük Savaşının son ve en büyük mücadelesine hoşgeldiniz. Bir yanda güvenilmez Gollumun rehberlik ettiği yüzük taşıyıcısı Frodo ve yoldaşı Sam, Mordora ulaşıp tek yüzüğü yok edebilecekleri yere götürmeye çalışıyorlar.

Yıldızlararası – Interstellar

Onuncu ve son film olarak 8.9 IMDb puanına sahip 2014 Yapımı Bilim Kurgu filmleri türünde yer alan ‘Yıldızlararası – Interstellar’ gelmektedir. Filmin konusu ; Dünyanın korkunç bir hale geldiği su ve kaynakların tükendiği bir zamanda teknik bilgisi ve kabiliyeti çok yüksek olan Cooper, büyük mısır tarlalarında çiftçilik yaparak hayatını sürdürmektedir. Amacı yok oluşa giden dünyada iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya ve altıncı hisse sahiptir. Geçmişte bıraktığı Bilim adamı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün ciddi bir teklif çıkar. Bu teklifi cooper bir fırsattan ziyade bir zorunluluk olarak görür. Cooper ailesinin ve dahası insanlığın güvenliğini düşünmektedir. Bu karar onun için oldukça zor olsa da insanlık adına bir şeylerin yapılması gerektiği gerçeği onu sorumlu hissettirmek için yeterli olacak ve ekibiyle sonsuz uzayın derinliklerine gitmek için işe koyulacaktır.

Christopher Nolan’ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik ögeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne’nun evrendeki ” Solucan Delikleri ” teorisinden ilham alıyor.

Sizler için IMDb puanı en yüksek 10 filmi bir başlıkta toplamaya çalıştık. Aralarında sevebileceğiniz ve zevkle izleyebileceğiniz gayet iyi filmler var. Ben özellikle gülmek istiyorsanız Kemal Sunal filmlerini izlemenizi tavsiye ederim. Onu dışında ise Yıldızlar arası oldukça kaliteli ve sıkılmadan izleyebileceğiniz bir filmdir. Umarım en yüksek IMDb puanlı filmler arasında hoşunuza giden filmler çıkmıştır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir