SİNEMA/TV

En İyi Soygun Dizisi La Casa De Papel İncelemesi

Yabancı diziler arasında hem Netflix yapımı dizilerden bir tanesi olması hem de kaliteli bir senaryoya sahip olmasından dolayı adını sıkça duyduğumuz La Casa De Papel dizisinin incelemesi yapmaya karar verdik. Bu sayede de diziyi izlemeyenlere bir fikir ortamı sunmuş olalım. O zaman gelin ilk olarak sizlere La Casa De Papel incelemesi yapalım.

La Casa De Papel İncelemesi

Dizinin ilk bölümünün yayınlanma tarihi 2 Mayıs 2017 olarak bilinmekte. Alex Pina tarafından yaratılan televizyon dizisinin iki kısma ayrılan bir tek sezondan ibaret olması planlanmıştı. 15 bölümden oluşan dizi ilk olarak 2 Mayıs 2017 – 23 Kasım 2017 tarihlerinde İspanyol televizyon kanalı Antena 3’te yayınlandı.

La Casa De Papel Kaç Bölüm?

Elbette hepinizin merak ettiği konulardan biri de La Casa De Papel dizisinin kaç bölümden oluştuğu. Dizi uzun soluklu olmasa da hala La Casa De Papel 4. sezonun devam ediyor. Hatta 5. sezon da yayınlandı ve dizi böylelikle son buldu. La Casa De Papel 1. sezon 13 bölümden oluşurken 2. sezon 6 bölümden oluştu. Devamında La Casa De Papel 3. sezon ise 8 bölümden oluşuyor.. La Casa De Papel 4. sezon da aynı 3. sezon gibi 8 bölümden oluşuyor..

La Casa De Papel Oyuncuları

En iyi soygun dizisi La Casa De Papel 1. sezon oyuncuları şu şekilde; La Casa De Papel Profesör rolünü Alvaro Morte canlandırdı. Berlin rolünü Pedro Alonso, La Casa De Papel Tokyo rolünü Ursula Corbero canlandırdı. La Casa De Papel Nairobi rolünü Alba Flores, Rio rolünü Miguel Herran canlandırdı. La Casa De Papel Denver rolünü Jaime Lorente, Arturo Roman rolünü Enrique Arce canlandırdı. Ardından La Casa De Papel Moskova rolünü PacoTous, Müfettiş Raquel Murillo rolünü Itziar Ituno canlandırdı. Oslo rolünü Joseph Whimms, Kraliyet elçisinin kızı Alison Parker rolünü Maria Pedraza canlandırdı. Helsinki rolünü Darko Peric, Marivi rolünü Kiti Manver canlandırdı. Coronel Prieto rolünü Juan Fernandez, Müfettiş yardımcısı Angel rolünü Fernando Soto canlandırdı. Suarez rolünü Mario de la Rosa ve Moonica Gaztambide rolünü ise Esther Acebo canlandırmıştır.

La Casa De Papel 2. sezon oyuncuları da yine aynı kadro ile devam etmiştir. Devamında La Casa De Papel 3. sezon oyuncuları arasına ek olarak Marsilya rolünde Luka Peros ve Bogota rolünde Hovik Keuchkerian dahil olmuştur. La Casa De Papel 4. sezon oyuncuları arasında diğerlerine ek olarak Rehen rolünde Belen Cuesta, Palermo rolünde Rodrigo de la Serna ve Coronel Tamayo rolünde Fernando Cayo dahil olmuştur.

La Casa De Papel Konusu

Kısaca özetlemek gerekirse dizide bir grubun Darphane(Para Basılan Yer)’ye girip, orayı muhteşem bir plan doğrultusunda soymalarını konu alıyor. Konusu belki basit gibi gelse de hikayesi oldukça etkileyici. Profesör adındaki bir kişi babasının plan yaptığı o muhteşeme soygunu gerçekleştirmek için kendi alanlarında oldukça uzman ve çılgın bir ekip toplar. Bu ekip ile 5 aylık bir süre kadar soygun hakkında en ince detaya kadar neler olabileceğini anlatır ve planlarlar.. Bunun yanı sıra kimse kimseye aşık olmayacak, kimse kimsenin gerçek adını bilmeyecek gibi kurallar koyuluyor. Her kişiye birer şehir ismi verdiler. Bu isimler Berlin, Tokyo, Moskova, Rio, Profesör, Nairobi, Oslo, Helsinki, Denver şeklinde. İşte bütün olay bundan ibaret olsa da arada beklenmedik ve kural dışı olaylar da elbette gerçekleşecek ve bu da soygunun seyrinde bazı değişimlere sebep olacak..

Dizi oldukça kaliteli desek yanlış olmayacak fakat çok cinsel içerikli sahne olduğunu söyleyebiliriz. Aile ile birlikte izlenmesinin doğru olmadığı bir dizi olduğunu söylesek doğru olacaktır. Bildiğiniz üzere yabancı diziler söz konusu olduğu zaman büyük çoğunluğunda cinsellik içeren sahneler oluyor. Dizi konu ve işleniş olarak harika olsa da elbette bazı hatalar olduğunu da söyleyebiliriz.

Profesör’ün zeka oyunları ve planlanın en ince detaylarını bile düşünmesi gerçekten zeki bir adam olduğunun kanıtı. Hem içeriyi yönlendirip hem de dışarıda yapılası gereken işleri oldukça iyi ayarlayan profesör sayesinde işler daha iyi olsa da beni üzen olay 2. sezonun sonlarında yaşanan olay oldu. Bunu elbette söylemeyeceğim izleyin de görün.. Diziyi izleyenler varsa konumuz altında yorum yaparak La Casa De Papel izleyecek olanlara ön fikir vermiş olabilir.. Bir de birçok kişi La Casa Papel ne demek olduğunu da merak ediyor. İngilizce çevirisine baktığımızda ‘Kağıt Ev’ olduğu belirtiliyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir