SİNEMA/TV

Film Olan Oyunlar: İşte Oyunu Olan 8 Film

Sinema filmi olan oyunlar da elbette var. Biz de sizlere konumuz içerisinde hem konusu hem de kurgusuyla harikalar oluşturan film olan oyunlar içinde 8 tanesini listeledik. Oyun meraklıları özellikle oynadığı oyunun film olunca daha bir zevk ile o oyunu oynuyor. Hadi gelin o zaman filmi olan pc oyunları listesini inceleyelim.

Film Olan Oyunlar Listesi

Oyun meraklıları özellikle oynadıkları oyunun filmi olunca daha bir keyifle oynayabiliyor. Bu tam tersi olan bir filmin oyunu çıkınca onu oynamak oldukça keyifli olabiliyor. İşte bu nedenle konumuz içerisinde oyunu olan filmler diğer bir değişle filmi olan oyunlar arasında 8 tanesini inceledik.

Street Fighter

Bu oyunu kim unutabilir ki arkadaş.. Özellikle o 1990’larda en popüler ve hala da oynanan harika bir oyun.. Arcade platformları için özel olarak 1987 senesinde geliştirilen oyunun film olması ise 1994 senesinde gerçekleşti.

Prince Of Persia

Bu oyun oldukça eski oyunlardan bir tanesidir ve 1989 senesinde geliştirilmiştir. O zamandan bu yana kadar konusu ile de oldukça ilgi çeken Prince of Percia oyunun filmi ise 2010 senesinde vizyona girmiştir. Hem filmi hem de oyunu çıktığı senelerde oldukça ilgi duyularak oynanıp, izlenmiştir.

Silent Hill

İlk olarak oyun olan Silent Hill, sonradan film halini de alarak film olan oyunlar arasında yerini almayı başardı. 1999 senesinde korku oyunları diğer bir değişle hayatta kalma oyunu olarak konami tarafından özel olarak PlayStation için geliştirilmiştir. Çıktığı zamanda o dönemin en popüler oyunları arasında yerini almayı başarmıştır. Oyunun filmi ise bundan yaklaşık olarak 7 sene sonra yani 2006 tarihinde vizyona girmiştir. Tabi dikkat çeken asıl olay, oyun hikayesi ile film hikayesinin pek benzemediğidir.

Mortal Kombat

Vay be oldukça duygulandım. Belki de çocukluğumun en sevdiğim oyunu diyebiliriz Mortal Kombat için.. Tabi o zaman bilgisayarımız olmadığı için internet kafelere gider oralarda oynardık bu oyunu ve oldukça zevkliydi. İlk olarak 1992 senesinde Atari için geliştirmiş olan en eski dövüş oyunlarından bir tanesidir. Üzerinden 3 sene sonra da filmi çekilip vizyona girmiştir. Zamanında oldukça sevilen bir oyun olduğunu ve hala da bu oyunu çok sevenin bulunduğunu söylesek yanlış olmayacaktır.

Resident Evil – Film Olan Oyunlar

Harika bir film ve oyun serisi desem çokta yerinde olacaktır. Film serisinin belki bu zamana kadar ben diyeyim 5 siz diyin 8 defa izlemişimdir. Oyunu zaten ayrı bir bağımlılık yapıyor. İlk oyun olarak 1996 senesinde piyasaya çıkan Ölümcül Deney yani Resident Evil oyun serisi, film serisine ise ilk olarak 2002 yılındaki ilk film ile başlamıştır. Günümüzde her ikisi de oldukça tutan yapımlardır.

Max Payne

Açıkçası daha önce oyununu hiç oynamadım fakat filmini izledim. Film olan oyunlar listesi içinde yer alıyor. İlk olarak oyunu 2001 yılında piyasaya çıkan Max Payne, aradan 7 sene sonra yani 2008 senesinde de filmini vizyona sokmuştur.

Hitman

Diğer filmlere nazaran Hitman ilkte film olarak çekilmiş sonrasında oyun olarak sevenleriyle buluşmuştur. Bu da oyun olan filmler listesinde yer almayı hak ediyor demek oluyor. Filmi 2007 yılında vizyona girerken, oyunu ise 2012 senesinde çıkmıştır. Filminde nasıl farklı yöntemlerle hedefteki kişiyi etkisiz hale getiriyorlarsa oyunda da aynı sistem işliyor..

Lara Croft Tomb Raider

Oyununu hiç oynamasam da filmini izlediğim kaliteli yapımlardan bir tanesidir. Gizem türünden tutun macera ve aksiyon türüne kadar türleri içinde bulunduran oyun, filmi olan oyunlar içinde belki de en iyilerden bir tanesidir.

Bu konumuzda sizlere film olan oyunlar listemizde yer alan harika oyun ve filmlerden bir liste sunduk. Umarım hoşunuza giden bir konu olmuştur. Peki siz oyunların filmleri olan bu listedeki hangisini oynayıp izlediniz ve çok sevdiniz? yorum olarak bizlere aşağıdan bildirin.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir