SİNEMA/TV

Dwayne Johnson Filmleri: Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Film

Dwayne Johnson filmleri oldukça çok ama içlerinde öyle filmler var ki mutlaka izlenmesi gereken filmlerdir. Abd’li aktör Dwayne Johnson, 1972 doğumlu yapımcı ve profesyonel bir güreşçidir. Aksiyon filmlerinin en önemli aktörlerinden biri olan Dwayne Johnson yaklaşık 40 üzerinde filmde rol aldı. Hepsi birbirinden güzel olan mutlaka izlenmesi gereken Dwayne Johnson filmleri olsa da içlerinde izlemeye değer olan en iyi ilk 10 film hangileri olduğunu sizler için listeleyeceğiz.

Dwayne Johnson filmleri 2023 için günümüzde de oldukça kaliteli filmler olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça iri yapısıyla tüm filmlerde görenlerin korktuğu ve dövüş işini ustalıkla yaptığını söylemezsek olmaz. Zaten devasa cüssesi 118 kilo olup 193 cm olmasından dolayı gayet normal bir durum gibi görünüyor. Kendime kıyasla kilosu neredeyse benim iki katı olduğunu düşünürsek korkmamak elde değil. Peki Dwayne Johnson filmleri 2024 senesinde de olacak mı diye merak edenler için birkaç film daha olacağını söyleyebiliriz.

En İyi Dwayne Johnson Filmleri

Dwayne Johnson filmleri izle izlemeye değer 10 filmi gelin sizler için beraber inceleyelim. İlk olarak 2018 senesinin en iyi Dwayne Johnson filmleri hangileri onlarının listesiyse başlayalım.

Gökdelen – Skyscraper

Dwayne Johnson’ın 2018 senesinde çekilen bu filmi adından da anlaşılacağı gibi bir gökdeleni konu alıyor. Gökdelende çıkan bir yangın ve hem düşmanlar ile savaşıp hem de ailesini kurtarmaya çalışan bir adam. Mutlaka izlemeniz gereken aksiyon dolu bir film.

Rampage: Büyük Yıkım

Dwyane Johnson’ın 2018 senesinde çektiği aksiyon, macera gibi türleri içinde bulunduran ve soluksuz bir şekilde izleyeceğiniz muhteşem bir filmidir.

Jumanji: Vahşi Orman

Dwayne Johnson’ın 2017 senesi filmlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Film konu olarak lise öğrencilerinin Jumanji adında bir oyun bulması ve o oyunu oynamaya başlaması sonucunda kendilerini gerçekten oyunun içinde bulmaları ve oyunu bitiremeden hep oyunun içinde kalacakları bir filmi konu alıyor. Aksiyon ve macerayı içinde barındıran ve gerçekten sizi sürükleyen bir film olduğunu söyleyebiliriz.

Central Intelligence – Merkezi İstihbarat

Dwayne Johnson’ın 2016 senesi filmlerinden bir tanesidir. Film konu olarak lise yıllarında şişman bir çocuğa yapılan şaka sonrasında bu çocuk kendini geliştirir ve muhteşem bir vücuda sahip oluyor. Bunun üzerine lise bitiminden uzun bir süre sonra lisede şaka yaptıkları zaman ona yardım eden bir arkadaşının yanına gelir ve Ajan maceraları başlar. Soluk soluğa izleyeceğiniz yeri gelecek güleceğiniz suç ve aksiyon filmlerinden bir tanesidir.

San Andreas Fayı – San Andreas

Dwyane Johnson filmleri 2015 senesi içinde yer alan bir filmdir. Film konu olarak San Andreas Fayı’nda yaşanan büyük bir depremi konu alıyor. San Andreas Fayı, Brad Peyton tarafından yönetilen, senaryosu Allan Loeb, Carlton Cuse, Carey Hayes ve Chad Hayes tarafından kaleme alınan aksiyon ve macera türündeki 3 boyutlu bir Abd filmi olduğunu söyleyebiliriz. Başrollerinde ise Abd’li aktör Dwayne Johnson, Carla Gugino ve Alexandra Daddario yer almaktadır.

Hızlı ve Öfkeli 8 / The Fate Of The Furious 8

Hızlı ve Öfkeli film serisinin 8.’si olan film Dwayne Johnson filmleri 2017 senesi filmlerinden bir tanesidir. Abd yapımı filmin yönetmenliğini F. Gary Gray yaparken, senaryosunu ise Chris Morgan yapmıştır. Dwayne Johnson’un yanı sıra Vin Diesel, Jason Statham, Charlize Theron ve Michelle Rodriguez de başrollerinde yer alıyor.

Akrep Kral – The Scorpion King

Dwayne Johnson’ın 2002 senesi filmlerinden bir tanesidir. Akrep Kral efsanesinin doğmasına en büyük katkı sağlayan Dwayne Johnson filmidir. Akrep Kral, Chuck Russell tarafından yönetilen, Abd yapımı aksiyon filmlerinden bir tanesidir. Filmin başrollerinde Dwayne Johnson’ın yanı sıra Kelly Hu, Grant Heslov ve Michael Clarke Duncan da yer almaktadır. Film içinde Mumya’nın Dönüşü’ndeki Mathayus adına sahip karakterin hikayesi anlatılmaktadır.

Faster

Dwayne Johnson filmleri içinde 2010 senesinde çekilen bir filmdir. Filmin yönetmen koltuğunda George Tillman otururken, başrollerini Dwayne Johnson ile Billy Bob Thornton birlikte paylaşıyor. ABD yapımı olan film 6.5 IMDB’ye sahiptir.

Muhbir – Snitch

Dwayne Johnson filmleri içinde 2013 senesinde vizyona girmiş bir filmdir. Yönetmen koltuğunda Ric Roman Waugh otururken, yapımcılığını ise Dwayne Johnson, Dany Garcia, Nigel Sinclair, Tobin Armbrust, Alexander Yves Brunner, Matt Jackson ve Jonathan King ortak olarak üstlenmişlerdir. Oyuncu kadrosunda ise Dwayne Johnson’ın yanı sıra Jon Bernthal, Susan Sarandon, Barry Pepper ve Nadine Velazquez gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

Doom

Dwayne Johnson filmleri içinde 2005 senesinde çekilmiş, teması Doom adlı video oyunundan alınmış bir filmdir. Filmin senaryosunu Wesley Strick ve Dave Callaham birlikte kaleme almıştır. Filmin yönetmen koltuğunda ise Andrzej Bartkowiak oturmaktadır. Dwayne Johnson’ın yanı sıra filmde Rosamund Pike, Karl Urban, Richard Brake ve DeObia Oparei rol almıştır.

Her sene farklı farklı filmler olsa izlenmesi gereken filmlerden 10 tanesi olduğunu düşünüyoruz. Sizlerin de beğendiği en iyi Dwayne Johnson filmleri varsa aşağıda yorum olarak yazabilirsiniz. Bu filmlerin yanı sıra Dwayne Johnson filmleri 2024 senesinde de güzel filmler çıkacak gibi duruyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir