SİNEMA/TV

Romantik Aşk Filmleri: Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 10 Aşk Filmi

Belki de sevgilimiz, eşimiz, kız arkadaşlarımız ile romantik aşk filmleri izlemek istiyoruzdur fakat hangi filmi izleyeceğimizi bilmiyoruzdur. İşte sizlere yardım olabilmek adına romantik aşk filmleri arasında izlemeye değer en iyi 10 filmi konumuz içerisinde derledik. Zaten bu filmlerin aldığı IMDb puanları da gerçekten kaliteli beyazperde filmleri olduğunun kanıtıdır. İşte sizlere en çok izlenen aşk filmleri hangileri olduğunu konumuz içerisinde listeledik.

Romantik aşk filmlerini erkek erkeğe izleyen kişileri bulmak oldukça zordur. Bu nedenle ya kadın kadına izlenmektedir ya da kadın ile erkek yani sevgili, eşler ile romantik aşk filmleri izlemek tercih ediliyor. Biz de sizler için pekte arama derdine girmemeniz adına en iyi romantik aşk filmlerinden bazılarını sunuyoruz. Tabi şunu da belirtmeliyim ki konumuzda sunacağımız filmler yabancı filmler kategorisinde yer alan yabancı romantik aşk filmleri olarak sunulacaktır.

Romantik Aşk Filmleri

Amelie

2001 senesinde vizyona giren Amelie, romantik aşk filmleri arasında yer alıyor. Mutlaka izlenmesi gereken aşk filmlerinden bir tanesi olduğunu düşündüğüm filmlerden bir tanesidir. Yönetmen koltuğunda Jean-Pierre Jeunet oturuyor. Fransız yapımı yabancı filmlerden olan Amelie’nin başrolünde Audrey Tautou yer alıyor. Kült filmler arasında da yer aldığını söylemeden edemeyeceğiz. Film ayrıca çekimi, anlatımı ile ve müzikleriyle de oldukça akılda kalıcı bir eser olarak dikkat çekmiştir.

Romantik aşk filmleri arasında yer alan ve sevgilinizle romantik bir film tadı oluşturan Amelie filminin konusundan kısaca bahsedecek olursak, Genç bir garson olan Amelie, yalnız başına yaşamaktadır. Amelie’nin şöyle bir huyu vardır ki kimsenin fark etmediği küçük şeylerden mutlu olmasıdır. Yardıma ihtiyacı olanlara küçük oyunlarla yardım eder ve ara sıra da ihtiyacı olan kişilere kötülük yapanlara da küçük oyunlar yaparak intikam alır. Zaman böyle ilerlerken Amelie hiç beklemediği bir anda aşık olur..
IMDb: 8.3

Eternal Sunshine of the Spotless Mind – Sil Baştan

2004 yapımı romantik aşk filmleri arasında yer alan Eternal Sunshine of the Spotless Mind – Sil Baştan, adını 18. yüzyılın başlarında yaşamış olan İngiliz şair Alexander Pope’un Eloisa to Abelard’ın şiirinde yer alan bir mısradan almıştır. Film efsane aşk filmleri arasında yerini bu sayede almış oldu. Ülkemizde ise beyazperdeye Sil Baştan filminin orijinal isim anlamı ise ” Lekesiz Bir Zihin Ebedi Gün Işığı ” olarak bilinmektedir. Filmde iki zıt aşık canlandırılmıştır. Bu kişileri ise Jim Carrey ile Kate Winslet canlandırmıştır. Bu iki zıt aşık birbirlerini unutmak adına yollar ararken, karşılarına çıkan bu farklı yolları konu edinmiştir. Filmi izledikten sonra özellikle Türkçe dublaj izle olarak izledikten sonra sizlere soruyoruz; Sizce gerçekten aşık olduğunuz birini unutmak mümkün müdür? Yabancı filmler kategorisinin en güzel romantik aşk filmlerinden olan bu beyazperde eseri gerçekten zevkle izleyebileceğiniz, sevgiliniz ile romantik bir film keyfi yaşamanızı sağlayacak bir filmdir.
IMDb: 8.3

About Time – Zamanda Aşk

2013 senesinde vizyona giren Zamanda Aşk filmi de romantik aşk filmleri arasında en iyilerden bir tanesi diyebiliriz. Yabancı filmler kategorisinde yer alan About Time, gerçekten izlenmeye değer aşk filmlerinden bir tanesidir. Türkçe altyazı izle seçeneği ile izlemek daha iyi olacak olsa da daha iyi takip edebilmek adına Türkçe dublaj izle seçeneği ile izlemeniz her zaman daha avantaj sağlayacaktır. Filmin konusundan kısaca bahsedecek olursak; Tim adında biri mutlu bir aileye sahiptir. Tim tam olarak 21 yaşına geldiği zaman babası tarafından oldukça büyük bir aile sırrını öğrenmektedir.

Bu sır zamanda yolculuk yapılabilmesidir. İşte Tim de artık büyükbabası ve babası gibi zamanda yolculuk yapabilme şansına sahiptir. Tabi zamanda yolculuk yapabiliyor fakat sadece geçmişe gidebilmektedir.Eline böyle bir fırsat geçen Tim, bu fırsatı geçmişte yaptığı hataları düzeltebilmek ve bunun yanı sıra o zamanlar hoşlandığı kızı tavlamak için kullanacaktır. Artık Tim bu sayede zamanla aşk ve hayat hakkında oldukça fazla şey öğrenecektir. Muhteşem bir aşk filmi olan Zamanda Aşk filmini de mutlaka sevgiliniz ya da eşiniz ile izleyebilirsiniz. Gerçekten film izlenmeye değer romantik aşk filmlerinden bir tanesidir.
IMDb: 7.8

The Time Traveler’s Wife – Zaman Yolcusunun Karısı

Biraz eski ama gerçekten izlenmeye değer romantik aşk filmlerinden bir tanesi olan Zaman Yolcusunun Karısı filmi tam olarak 2009 senesinde vizyona girmiştir. Bu filmde de zamanda yolculuk konusu işlenmiştir fakat daha farklı bir boyutta işlenmiş olup sevgiliniz ile izleyebileceğiniz romantik aşk filmlerinden bir tanesidir. Filmde Henry adından birinin zamanda yolculuk edebiliyor olması ama bu durumu henüz kontrol edemiyor olmasının olağandışı durumu konu alınmıştır. Yabanc filmler kategorisinde olan bu güzel aşk filminin başrollerini Eric Bana ve Rachel McAdams paylaşıyor. Filmin konusu ise tam olarak Henry’nin aşık olduğu kadın olan Clarie’e ulaşmanın yollarını bulması fakat bu durum sebebiyle de bir süre sonra Claire için durumun daha da zorlaşmasını konu alıyor. Zamanda yapılan bu yolculuklar sonrasında Henry ve Claire’in ilişkileri acaba nasıl etkilenecek?
IMDb: 7.1

The Adjustment Bureau – Kader Ajanları

2011 yapımı olan ve mutlaka izlenmesi gereken aşk filmleri arasında yer alan Kader Ajanları, başkaları tarafından kontrol edilen bir insanı konu alıyor. Düşünsenize bir başkası tarafından kontrol ediliyorsunuz.. Oldukça garip olur. David senato adayıdır ve Elise ile hiç beklemediği bir anda tesadüfen tanışır fakat ikili birbirinden oldukça etkilenmiştir. Tabi David ile Elise bir daha asla karşılaşmamak zorundadır. Kader Ajanları bu ikiliyi bir araya getirmemek için çabalarken, David ise tam tersi Elise ile karşılaşmak için oldukça çaba sarf eder. Bakalım Kader Ajanları mı yoksa David mi kazanacak? Başrollerinde Matt Damon ile Emily Blunt yer alıyor.
IMDb: 7.1

P.S. I love you – Not: Seni Seviyorum

2007 senesinde vizyona giren Not: Seni Seviyorum, adı üstünde tam bir aşk filmi olduğunu söylesek yeridir. Holly ile Gerry birbirini deliler gibi seven genç bir çifttir fakat aralarına ölümcül bir hastalık girer ve Gerry ne yazık ki ölür. Bunun üzerine Holly için artık hüzün dolu bir yaşam başlamış olur. Taa ki Gerry ölmeden önce Holly’e mektuplar yazmış olmasına kadar.

Gerry, ölmeden önce Holly’e kötü ve zor günleri geride bırakabilsin ve bunun beraberinde hayata devam edebilsin diye mektuplar yazmıştır. Bu mektuplar farklı zamanlarda Holly’nin eline geçiyor. Bakalım Holly mektupları okuduğunda neler başına gelecek. Başrollerini Gerard Butler ile Hilary Swank paylaşmıştır. Sevgiliniz ile izleyebileceğiniz oldukça güzel romantik aşk filmlerinden bir tanesidir her ne kadar üzüntü de olsa içinde..
IMDb: 7.1

Ghost – Hayalet

Hayalet, orijinal adıyla Ghost, 1990 senesinde vizyona giren bir filmdir. Oldukça eski senelerin filmi olsa da sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi romantik aşk filmlerinden bir tanesidir. Yani resmen doksanlı yılların unutulmaz aşk filmlerinden bir tanesidir. Filmin başrollerini Demi Moore ile Patrick Swayze paylaşıyor. Molly ile Sam adında birbirini oldukça seven iki aşık bir gün sinemaya giderler. Filmi izleyip sinemadan çıkarken Sam bir saldırıya uğrar. Saldırı sonrasında Sam kendine gelir fakat öldüğünün farkındadır. Hayalet olarak dolaşırken bir cinayete kurban gittiğini fark eder. Hatta bir de Molly’nin de hayatının tehlikede olduğunun farkına varır. Bakalım Sam hayalet olarak Molly’e yardım etmek için neler yapacak.
IMDb: 7.0

Sliding Doors – Rastlantının Böylesi

1998 senesinde vizyona giren Rastlantının Böylesi, sevgilinizle izlemeye değer muhteşem filmlerden bir tanesidir. En çok izlenen aşk filmlerinden bir tanesi olmasının yanısıra sevgiliniz ile bir film izleyecekseniz mutlaka bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz. Hayatımızda bazen yollar karşımıza çıkar ve biz bir yol seçeriz. O yolu değil de diğer yolu seçseydik ne olurdu diye merak etmişsinizdir. İşte tam da bu tür bir olayı konu edinen romantik aşk filmlerinden bir tanesidir. Helen, bir treni kaçırdığında hayatında ne gibi değişiklikler olduğunu gösterirken bir de eğer ki kaçırmasaydı ne gibi hayatında değişiklikler olduğunu gösteriyor. Aynı Yaşam Şifresi adlı filme benzer bir konu edinilmiş gibi kader ile alakalı diyebiliriz. Mutlaka izlenmesi gereken romantik aşk filmlerinden bir tanesidir.
IMDb: 6.8

50 First Dates – Elli İlk Öpücük

2004 yılında vizyona giren Elli İlk Öpücük, gerçekten sevgili ile izlenebilecek filmlerden bir tanesidir. Henry, Lucy adından bir kız ile tanışır ve ondan hoşlanmaya başlar. Tabi tanıştığı günün ertesinde Lucy, Henry’i hiç tanımıyormuş gibi davranır ve Henry tabi ki bu duruma oldukça çok şaşırır. Mutlaka izlenmesi gereken aşk filmlerinden olan filmin devamında olay şöyledir ki, Lucy’nin bir rahatsızlığı vardır.

Bu rahatsızlığı ise her sabah kalktığında önceki güne dair bir şey hatırlamıyordur. Bakalım Henry, Lucy’nin bu rahatsızlığına rağmen aşkının peşinden gidebilecek mi? Romantik aşk filmleri arasında gerekten izlemenizi tavsiye ettiğim filmlerden bir tanesi de bu filmdir. Zaten filmi izlediğinizde aşk insana herşeyi yaptırır diyeceksiniz…
IMDb: 6.8

Sweet November – Kasım’da Aşk Başkadır

2001 senesinde vizyona giren Kasım’da Aşk Başkadır, muhtemelen birçoğunuzun bildiği bir romantik aşk filmidir. Nelson adındaki bir iş adamı gerçekten tam bir işkoliktir. Fakat günlerden bir gün Sara adında bir kız ile tanışır. Bu kadın oldukça deli dolu biridir. Sara, işkolik Nelson’a bir ay boyunca birlikte yaşamalarını teklif eder. Tabi Nelson farklılık yaşamak istediği için bu teklifi kabul eder. Bir aylık bu zaman içinde tabi ki de Nelson ile Sara birbirlerine aşık olur. İşte işin asıl romantik aşk filmleri tadını burada alacaksınız. Sara hayatında ilk defa aşık olmuştur ve önemli de bir sırrı vardır. Bakalım bu sırrı söylediğinde neler olacak…
IMDb: 6.7

En iyi aşk filmleri listemizde tam tamına sizlere 10 tanesini listeledik. Hepsi birbirinden harika filmler olup, sevgilinizle birlikte izleyebileceğiniz en çok izlenen aşk filmleri desek doğru olacaktır. Siz hangi filmi izlemeyi düşünüyorsunuz?

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir