SPOR

Lucy Bronze Kimdir, Kaç Yaşında? Lucy Bronze Oynadığı Takımlar

Hep futbolcu dendiği zaman akla erkekler geliyor olsa da elbette kadın futbolcular da olduğunu unutmamak lazım. İşte bu kadın futbolcular içinde bazılar var ki en iyi noktalara kadar geliyor. İşte bu kadın futbolculardan bir tanesi de Lucy Bronze diyebiliriz. Peki Lucy Bronze kimdir, kaç yaşında? Lucy Bronze hangi takımlarda oynadı? İşte tüm detaylar konumuzda.

Lucy Bronze Kimdir?

Tam adı Lucia Roberta Tough Bronze olan kadın futbolcu Lucy Bronze, Manchester City ve İngiltere milli takımında sağ bek pozisyonunda oynuyor. Lucy Bronze kaç yaşındadır sorusuna yanıt olarak 28 Ekim 1991 tarihinde Berwick-upon-Tweed/Birleşik Krallık’ta doğmuştur. 1,71 metre boyunda olan kadın futbolcu Lucy Bronze’un Sophie Bronze ve Jorge Bronze adında iki kardeşi vardır.

Oynadığı Takımlar

Şuanda Manchester City’de 20 numarada sağ bek ve İngiltere milli takımında 2 numarada sağ bey oynamaktadır. Daha öncesinde ise Everton, Liverpool, Sunderland, Lyon gibi takımlarda oynayan fubolcu, ABD’de ise kolej düzeyinde North Carolina Tar Hells takımında da oynadı.

Lucy Bronze Hayatı Kısaca

Lucy Bronze, 28 Ekim 1991’de İngiltere’nin Berwick-upon-Tweed şehrinde doğmuş İngiliz futbolcudur. Kariyerine Newcastle United ve Sunderland gibi İngiliz kulüplerinde başlamıştır. Daha sonra 2010 yılında Everton’a transfer olmuş ve burada önemli bir oyuncu haline gelmiştir.

Bronze, İngiltere’nin Milli Kadın Futbol Takımı’nda da oynamaktadır. Milli takım formasını ilk kez 2013 yılında giymiştir. Kariyeri boyunca İngiltere Milli Takımı ile birçok başarı elde etmiş ve birçok uluslararası turnuvada ülkesini temsil etmiştir.

Bronze, kariyerinde önemli bir dönüm noktası olarak Manchester City’ye transfer olmuş ve burada başarılı performanslarıyla dikkat çekmiştir. Ardından 2020’de Fransız kulübü Olympique Lyonnais’e transfer olmuş ve burada UEFA Women’s Champions League gibi önemli turnuvalarda şampiyonluklar yaşamıştır.

Lucy Bronze, modern futbolun en saygın ve etkili kadın futbolcularından biri olarak kabul edilmektedir. Defans oyuncusu olarak sağlam savunma becerileri ve hücum katkılarıyla tanınır. Ayrıca dünya çapında birçok ödül kazanmış ve futbol kariyeri boyunca önemli başarılar elde etmiştir.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.