SPOR

Dünya Futbolunun En Uzun 9 Galibiyet Serisi

Günümüzde futbol dediğimiz zaman elbette aklımıza Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Haaland, Mbabpe gibi isimler geliyor. Bu neticede de elbette bu futbolcuların oynadığı takımlardan biri en uzun galibiyet serisi yakalamıştır hissine kapılabilirsiniz. Bu hisse kapılmanız da doğal olarak çok normal. Fakat iş göründüğü gibi değil. İşte sizler için dünya futbol tarihinin en uzun galibiyet serisi yaşamış 9 takımını konumuz içerisinde listeledik.

En Uzun Galibiyet Serisi Yakalayan Takımlar

Futbol, dünya genelinde en çok izlenen ve en çok oynanan bir spor olarak karşımıza çıkıyor. Günümüz futbolunda ise İngiltere, İspanya, Almanya ligleri futbol dünyasını domine etmiş gibi görünse de en uzun galibiyet serisi yakalayan takım oldukça farklı bir yerden geldi. Bu rekor şuan için Jorge Jesus’un yönettiği Al Hilal takımının elinde. İşte bu rekor sonrasında sizlere bu konuyu hazırladık.

Fenerbahçe 21 Maç Galibiyet Serisi

Süper ligin köklü ekiplerinden biri olan Fenerbahçe, 2022/2023 – 2023/2024 sezonları toplamında arka arkaya 21. maç kazanarak listemizde 9. sırada yer aldı. İsmail Kartal yönetimindeki Fenerbahçe, en uzun galibiyet serisi yakalan tek Türk olmayı başardı.

Rangers 21 Maç

İskoç ekibi Rangers, 21 maçlık galibiyet serisi ile listemizde 9. sıradan yerini alıyor. 2013-2014 sezonunda 3. ligde bulunan İskoçya ekibi Rangers, arka arkaya aldığı 21 galibiyet ile nağmuğlup şampiyon olmuştur.

Manchester City 21 Maç

Dünyanın belki de şuanda en iyi kadrolarından birine sahip olan Manchester City, 2020/2021 sezonunda yakaladığı 21 maçlık galibiyet serisi ile listemizde yerini aldı. M. City, ayrıca o sezonda şampiyonlar liginde final kaybetmiştir ve Premier Ligi şampiyon olarak tamamlamıştır.

Real Madrid 22 Maç

En uzun galibiyet serisi yakalayan takımlardan biri de elbette ki Real Madrid. 2014 senesinde Cristiano Ronaldo, Benzema, Di Maria gibi yıldızlarla Real Madrid, arka arkaya 22 galibiyet aldı.

Bayern Münih 23 Maç

Bayern Münih, 2020 senesinde 23 maç namağlup olarak en uzun yenilmezlik serisi yakalayan takımlar arasında yerini almayı başardı. O dönem Bayern ayrıca hem ligde şampiyon olurken hem de şampiyonlar ligini de kazanmayı başarmıştı.

Coritiba 24 Maç

Brezilya ekibi Coritiba, Şubat 2011 ile Mayıs 2011 arasında 24 maç arka arkaya kazanarak en uzun yenilmezlik serisi alan takımlar arasında yerini aldı.

Ajax 25 ve 26 Maç

Günümüzde formsuz bir grafik çizen Ajax, 1995 yılında 25 maç, 1971-72 sezonunda 26 maçlık yenilmezlik serisi yakalayarak listemizde 2 defa bu heyecanı yaşayan tek takım oldu. Ayrıca bu iki seride de hem ligde hem de şampiyonlar liginde şampiyonluk yaşamayı başardı.

The New Saints 27 Maç

Galler ekibi The New Saints, 12/03/2024 tarihine kadar dünya futbol tarihinin en uzun galibiyet serisi yakalayan takımı unvanını elinde tutuyordu. 2016 senesinde arka arkaya 27 galibiyet yakalayan The New Saints, aynı zamanda Galler liginde de şampiyon olmayı başarmıştır.

Dünya futbol tarihinin en uzun galibiyet serisi yakalayan takımı unvanını şuan için elinde Jorge Jesus’un yönettiği Suudi Arabistan ekibi Al Hilal bulunduruyor. Ekip, 12 Mart 2024 tarihinde Al İttihad’ı da yenerek üst üste 28 galibiyet almayı başardı. Al Hilal’in kadrosunda Neymar, Sergej Milinkovic Savic, Alexandar Mitrovic, Malcom gibi isimler yer alıyor.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.