SİNEMA/TV

Seulgi Kimdir, Kaç Yaşında? Seulgi Sevgilisi, Boyu, Kilosu?

Güney Koreli şarkıcılara kaldığımız yerden Red Velvet grubu üye olan Seulgi ile devam ediyoruz. Peki Seulgi kimdir, kaç yaşında? Seulgi sevgilisi, kilosu, boyu, gerçek adı, burcu, nereli, doğum yeri, fiziksel özellikleri gibi merak edilen tüm detayları Güney Koreli grup Red Velvet severler için konumuz içerisinde derledik. O zaman gelin birlikte Red Velvet grubunun güzel üyelerinden bir tanesi olan Seulgi hakkında detayları inceleyelim.

Seulgi Kimdir, Kaç Yaşında? Seulgi Sevgilisi, Boyu, Kilosu?

Red Velvet grup üyesi Seulgi gerçek adı Kang Seul Gi olsa da sahne adı olarak ve bilinen ad olarak Seulgi diye tanınıyor. Red Velvet grubunda ana dans ve ana vokal pozisyonunda yer alan Seulgi yaşı ise 10 Şubat 1994 tarihinde doğduğu kayıtlarda yer almaktadır. Seulgi burcu ülkemize göre kova burcu olurken Çin burcu ise köpek olarak bilinmektedir. Seulgi kan grubu A olarak bilinirken Seulgi kilosu 44 kilogram olurken Seulgi boyu ise 164 cm olarak bilinmektedir. Seulgi nereli diye sormak aslında Güney Kore severler için biraz garip olsa da Ansan, Gyeonggi-do, Güney Kore’de doğmuştur. Eğitimleri arasında Byungmal Orta Okulu ve Seul Sahne Sanatları Okulu yer almaktadır.

Red Velvet grubunda Seulgi’nin temsili rengi turuncu ile sarı renkleridir. GomDoli, Kkangseul ve Teddy Bear gibi takma adlara sahiptir. Bear takma adını f(x) grubu üye Amber’den almıştır. Gitar çalabilen ve Japonca bilen Seulgi, ananas meyvesini temsil ediyor. Temsili hayvanları ise Boz Ayı, Kutup Ayısı ve Unicorn diye bilinirken temsili silahı ise bıçak olarak bilinmektedir. Temsili içeceği ise Sarı Esinti yani Sarı Igloo, Ananas ve Ayçiçeği’nin içerisinde yer aldığı içecektir.

2007 senesinde stajyerliğe başlayan Seulgi, Red Velvet grubuna katılan ilk üye olarak bilinir. En sevdiği film olarak The Apple of My Eye olduğu bilinirken genel olarak kıyafetlerinde koyu renkler ve şık olanları sever. En sevdiği rengi turuncu olan Seulgi, sakinleştirici, akustik ve New Age gibi müziklerden hoşlanıyor. Sakin bir kişiliğe sahip olduğu bilinen Seulgi, normalde sahnelere Rowoon ismiyle çıkacak olsa da sonradan Seulgi olarak kalmıştır.

Yukarıda da belirtiğimiz üzere 2007 senesinde stajyerliğe başlayan Seulgi, sesinden pek memnun olmadığından dolayı kendini şuan olduğu gibi dans üzerine yoğunlaştırmıştır. Seulgi, ideal tipini ise gülmeyi seven ve güldüğünde güzel görünen, rahat biri olduğunu söylemiştir. Hobileri arasında çizim yapmak yer alan Seulgi, Henry’nin ‘Butterfly’ adlı şarkısında yer almıştır. Ayrıca bir keresinde Taeyeon’un çizimini yapmış ve görenler gerçek gibi olduğunu düşünmüştür. Yine Henry’nin ‘Fantastic’ adlı MV’sinde yer alırken f(x) müzik grubundan Sulli, Krystal ve beraberinde Super Junior müzik grubundan Kyuhyun ile arkadaştır. Ayrıca Mamammo’dan Moonbyul ve Blackpink’den Jisoo ile de oldukça yakın arkadaştır. Red Velvet grubunun tek göz kapağı olan tek üyesi olan Seulgi’nin sevdiği sayı 20 sayısıdır. Rol modeli Beyonce olan Seulgi, ‘Idol Battle Likes’ adındaki şovun bir kısmında ortak sunuculuk yapmıştır.

Çıktığı bazı sahnelerde devekuşu taklidi yapmayı seven Seulgi, kalem, sticker ve not koleksiyonu yaptığı da bilinmektedir. School Oz adlı müzikalde Dorothy isminde başrol karakterini canlandırmıştır. 2016 senesinde KBS2 draması “Uncontrollably Fond” için Red Velvet grup arkadaşı Wendy ile birlikte “Don’t Push Me” şarkısını hazırladılar. Seulgi, Wendy ve diğer SM sanatçıları “Sound of Your Heart” isimli single’ı Aralık 2016’da çıkardılar. 22 Ocak’ta, SM Station’ın bir parçası olarak Super Junior’dan Yesung ile “Darling U” adlı bir düet yayınladı.

2015 senesinde ‘En Güzel Yüzler’ listesinde 71. sırada yer alan Seulgi, Zion T albümünün ana parçası olan ‘Hello Tutorial’de yer almıştır. Bir sonraki sene yani 2016 senesinde ‘En Güzel Yüzler’ listesinde bu sefer 29. sırada yerini almaya başardı. Seneler geçtikçe daha da güzelleşen Seulgi, 2017 senesindeki ‘en Güzel Yüzler’ listesinde 23. olurken 2018 senesindeki listede ise 20. sırada yerini almayı başardı.

Red Velvet grubu içinde en fazla alışveriş yaptığı bilinen Seulgi, sevdiği insanlarla yemeğe çıkmayı, günlük tutmayı ve tek başına karaoke yaparak stresini azaltmayı sevdiğini söylemiştir. Eski yurtta grubun diğer üyeleri olan Wendy ile Irene ile aynı odayı paylaşan Seulgi, şimdi kendi odasında kalmaktadır. Son olarak SM Station X kız grup projesinde SinB, Chungha ve Soyeon ile beraber yer aldığı biliniyor.

Red Velvet grubu üyesi olan Seulgi hakkında bazı bilgileri sizlere konumuz içerisinde vermeye çalıştık. Bu bilgiler arasında Seulgi kimdir, kaç yaşındadır? Seulgi sevgilisi, kilosu, boyu, gerçek adı, burcu, nereli, doğum yeri, fiziksel özellikleri gibi daha birçok konuda bilgi sunduk.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.