SİNEMA/TV

Wendy Kimdir, Kaç Yaşında? Wendy Sevgilisi, Boyu, Kilosu?

Irene ve Seulgi’den sonra diğer bir Red Velvet grup üyesi olan Wendy hakkında bazı bilgiler edinme zamanı. Peki Wendy kimdir, kaç yaşında? Red Velvet grubunun diğer bir güzel üyesi olan Wendy sevgilisi, boyu, kilosu, gerçek adı, burcu, doğum yeri ve tarihi, nereli gibi merak edilen detayları konumuz içerisinde Güney Koreli şarkıcılar severler için hazırladık. Hadi gelin Wendy biyografisi hakkında detayları inceleyelim.

Wendy Kimdir, Kaç Yaşında? Wendy Sevgilisi, Boyu, Kilosu?

Red Velvet müzik grubu üyesi olan Wendy gerçek adı Son Seung-wan olarak bilinmekte olsa da hayranları tarafından sahne adı olarak Wendy biliniyor. Grupta ana vokal pozisyonunda olan Wendy kaç yaşında diye merak edenler için Wendy doğum tarihi ise 21 Şubat 1994 olarak biliniyor. Wendy nereli sorusunun cevabı doğum yeri Seul, Seongbuk-dong Güney Kore olarak bilinirken Wendy burcu ise balık burcu olarak biliniyor. Çin burcu ise köpek olan Wendy kilosu 47 kg olurken Wendy boyu ise 1.60 m olarak biliniyor. Wendy, eğitimleri arasında Shattuck-Saint Mary’s Okulu; Richmond Hill Lisesi yer alıyor.

Wendy kan grubu 0 olarak bilinirken güzel yıldız Instagram hesabı kullanmamaktadır. Söylenilene göre Wendy, sosyal medya platformlarına bir fotoğrafın bir saatte anca yüklenebildiğinden dolayı tamamen zamanı alacağını düşünüyormuş. Wendy’nin ablasının adı Son Seung-hee olurken kendisine takılan takma adlar ise Olaf ile Wan-ah şeklindedir. Temsili rengi mavi olan Wendy’nin temsili hayvanları ise sincap ile geyik olarak biliniyor. Temsili silahı makas olan güzel Red Velvet üyesinin temsili meyvesi ise mavi etli portakaldır. Özel yetenekleri arasında piyano, gitar, saksafon ve flüt çalmak gibi şeyler yer alırken temsili içeceği ise içinde mavi etli portakal ve mavi yaprak ağacının bulunduğu Mavi Ezme’dir.

İlkokul 5. sınıfa kadar olan dönemde Kore’de yaşayan Wendy, yurtdışında okumak için Kanada’ya taşındı. SM Entertainment’dan öncesinde Cube Entertainment ile deneme yapan Wendy’nin bir de eskiden YouTube kanalı vardı ve orada videolar paylaşırdı fakat hesabını sildiği biliniyor. Daha önce SM Rookies predebut ekibinin parçası olan Wendy, Korece ve İngilizce konuşabiliyor. Zengin ifadeleri ve tepkileri ile tanınan Wendy hobileri arasında yemek yapmak, nadir şarkıları bulmak, şarkı söylemek ve kafelerde takılmak yer alıyor. Wendy ayrıca, KBS2’nin “Who Are You: School 2015″in OST’lerinden biri olan “Return” adlı şarkı için rapçi Yuk Ji-dam ile işbirliği yaptı. Şarkı 8 Haziran 2015’te yayımlandı ve Gaon Singles’da 31. sıraya kadar yükseldi.

Wendy ideal tipinin babasına benzemesini istediğini ve saygılı, sevecen, yemek yemeyi seven ve gülerken bile yakışıklı olan biri olduğunu belirtti. JTBC draması “D-Day”in film müziği olan “Let You Know” adlı şarkıyı yapmıştır. We Got Married’de 2016 senesinde panelist oldu. Yine aynı senede On King of Mask Singer adlı programda 43. bölüm de ‘Space Beauty Maetel’ adıyla yarışmacı olmuştur. Ayrıca Ricky Martin ile birlikte “Vente Pa’Ca” adlı parçada çalışmıştır.

Wendy, tüm müzik türlerini sevdiğini söylemekte ve bu nedenle müziği çok sevdiğini belirtiyor. Bunu da anne ile babasının müziği seviyor olmasından kaynaklandığını belirtiyor. Söylediğine göre 5 yaşından beridir şarkıcı olmak isteyen Wendy, en sevdiği film olarak Begin Again ile The Fault in our Stars filmlerini belirtmiştir. Pozitif ve canlı bir insan olan Wendy, gündelik sade ve basit kıyafetleri giymekten hoşlanıyor.

Irene’in çok şanslı olduğunu, kendisinin ise şansız biri olduğunu düşünen Wendy, Güney Koreli yayıncı ve radyo sunucusu olan Christina Confalonieri’yi taklit edebildiği biliniyor. Kanada’da büyümesinden dolayı İngilizcesi çok iyi olan Wendy, “Tepki Kraliçesi” olarak tanınıyor. En sevdiği sayı 77 olan Wendy, Richmond Hill Lisesi’nde şov korosunun bir üyesiyken, koroda soprano olduğu biliniyor.

Red Velvet grubunun diğer üyeleri onu en sağlıklı üye olarak seçmiştir. Çok zeki biri olan Wendy, okul zamanlarında çok iyi notlar almasının yanı sıra 8. sınıfta “Obama Başkanlık Ödülü” aldığı da bilinmektedir. Korece ve İngilizce dışında Fransızca ve İspanyolca biliyor. Wendy, Red Velvet grubunun üyelerinin tırnaklarını yapıyor. Wendy, hayranları ile iletişim kurabilmek için Japonca ile Çince de öğrenmek istediğini söylüyor. Ayrıca Wendy, davul ve caz basını çalmayı da öğrenmek istediğini söylüyor.

Red Velvet grubu üyeleri arasında ekran ve ekran dışında en farklı davranan kişi olarak Wendy seçilmiştir. Geceleri geç saatlere doğru başkalarına yemekler pişirmeyi seven Wendy, anlaşılan başkalarına kilo aldırma peşinde 🙂 Güneş ışığını sevmeyen Wendy, Red Velvet grubu içinde en az aegyo sahibi olan kişidir. Eski yaşadığı yurt içerisinde Irene ile Seulgi ile aynı odayı paylaşan Wendy, grup arkadaşı Joy’a hayran olduğunu belirtiyor.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.