TEKNOLOJİ

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime Nedir, Nasıl Bulunur?

SEO çalışması için anahtar kelimelerin önemini biliyoruz. Beraberinde de uzun kuyruklu anahtar kelimeler ile de daha iyi sonuçlara ulaşma imkanımız oluyor. Peki uzun kuyruklu anahtar kelime nedir, nasıl bulunur? İşte uzun kuyruklu anahtar kelime hakkında merak edilen detaylar..

Herkes markasını tanıtırken marka adını tanıtımları içerisinde elbette geçirir.. Hangi tür üründe ya da sektör üzerinde ilerliyorsa ona da tanıtımları içerisinde yer verir. Yani markası ile sektörünü uyumlu bir şekilde yaparsa daha iyi sonuçlar alacaktır. Şöyle düşünün ki, elma satan bir manav adını karpuz yaparsa orada karpuz satılıyormuş hissi oluşturacaktır. Karpuz almaya gelen kişi bir daha orayı tercih etmeyecektir. Bu yoldan çıkarak sizlere birkaç örnek ile uzun kuyruklu anahtar kelime nedir sorusuna cevap verelim.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime Nedir?

Bir makaleyi üst sıralara çıkartmaya yarayan en önemli SEO özelliklerinden bir tanesi anahtar kelimelerdir. İşte bu anahtar kelimeler ne kadar doğru yazılırsa Google’da ilk sırada çıkmak için büyük avantaj elde edersiniz. Hele bir de bu uzun kuyruklu anahtar kelimeler olursa yaşadınız demektir. Misal bir konu yazacaksınız ve anahtar kelimenizi ‘Saat‘ olarak belirlediniz. İşte bu saat kelimesi çok geniş kapsamlı olacağını için buna ek olarak uzun kuyruklu anahtar kelimeler olarak tabir ettiğimiz ‘Saat çeşitleri, en iyi saat markaları, saat modelleri, ucuz saat fiyatları, erkek saat modelleri, kadın saat modelleri‘ gibi benzer kelimeler ile konunuzu sağlama almanız gerekmektedir.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?

Aslında bunu belirlemenin birçok yolu mevcut. Bunların en başında en çok tercih edilen elbette Google aramaları oluyor. Google arama kısmını anahtar kelimenizi yazdığınızda Google sizin için o kelime ile alakalı kelime öbekleri gösterecek. İşte onlar sizin için en iyi uzun kuyruklu anahtar kelimelerdir. Yani Google size en çok aranan anahtar kelimeleri sunuyor olacak. Bunun dışında ‘Keyword Tool‘ olarak bilinen anahtar kelime aracı sayesinde anahtar kelimeniz için uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir