TEKNOLOJİ

Blogger Kayıt Şablonu Oluşturma Nasıl Yapılır!

Blogger kayıt şablonu oluşturarak işlerinizi daha kolay halledebileceğiniz gerçeği var. Misal yayınlarınızın en altında sürekli yazdığınız bir şey olduğunu varsayalım. Bunu her yayınınız için yazmak ya da kopyalayıp yapıştırmak yerine şablon olarak kaydederek her yeni yayına tıkladığınızda otomatik olarak o sayfa açılsın. Peki iyi güzel diyorsun da bunu nasıl yapacağız diyorsanız, aradığınız yere geldiniz demektir. Blogger bazen çoğu şeyde yetersiz kalsa da gün geçtikçe kendini daha iyi geliştiriyor diyebiliriz. Her yayınınızda paylaştığınız sabit şeyler için bir kayıt şablonu oluşturmanız işinizi her daim kolaylaştıracaktır. Peki Blogger kayıt şablonu oluşturma işlemi nasıl yapılır?

Blogger Kayıt Şablonu Oluşturma

Gelin şimdi sizlere Blogger kayıt şablonu nasıl oluşturulur, nereden oluşturulur? sorularının yanıtını verelim. İlk olarak yapmanız gereken hangi blogunuzda kayıt şablonu oluşturacaksınız o blogunuzu seçin. Giriş yaptıktan sonra;

  • Sol Menüde yer alan ‘Ayarlar‘ seçeneğine tıklayın.
  • Açılan seçenekler içinden ‘Yayınlar, yorumlar ve paylaşım‘ seçeneğine tıklayın.
  • Sağ taraftaki büyük ekranda ‘Kayıt Şablonu‘ yazan yerin karşısında büyük boş bir alan var. İşte oraya ne tür bir kayıt oluşturmak istiyorsanız onu yazın.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta html kodu ile işlem yapmanız gerektiğidir. Siz html kod bilmiyorsanız yapmanız gereken aslında çok basit. Yapacağınız şey ‘Yeni Yayın‘ açıp orada istediğiniz şekli ayarlayıp, yayınınız içinde bulunan ‘HTML‘ seçeneğine tıklayıp oradaki kodları kopyalayarak ‘Kayıt şablonu‘ alanına yapıştırın. Sonra sağ üstte bulunan ‘Ayarları Kaydet‘ butonuna tıklayarak işleminizi kaydedin.

İşte Blogger kayıt şablonu oluşturma işlemi bu kadar basit bir kaç işlem gerektiren bir şeydir. Kafanıza takılan sorular olursa bize mutlaka yazabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir