SİNEMA/TV

Sandık Kokusu Oyuncuları İsimleri, Yaşları, Boy, Kilo, Sevgilileri!

Sandık Kokusu, Show TV ekranlarının en çok reyting alan dizilerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Özellikle Özge Özpirinçci, Demet Akbağ gibi kaliteli bir oyuncu kadrosuna sahip olmasından dolayı ilgi çekmeyi başarıyor. Peki Sandık Kokusu dizisi oyuncuları isimleri, yaşları kaçtır? İşte siz dizi severler için Sandık Kokusu oyuncuları nereli, boy, kilo, sevgilileri gibi detaylar yazımızda.

Sandık Kokusu dizisinin yönetmen koltuğunda Nezaket Coşkun otururken senaryosunu ise Melis Civelek ile Zeynep Gür kaleme alıyor. Yapımcılığını Saner Ayar’ın üstlendiği dizi %91 oranında beğeni alarak her hafta reyting rekorları kırmayı başarıyor. Hadi gelin reyting üstüne reyting kıran Sandık Kokusu dizisi oyuncuları hakkında genel bilgileri öğrenelim.

Sandık Kokusu Oyuncuları İsimleri ve Karakterleri

 • Özge Özpirinççi – Karsu Çelik
 • Arya Bozabalı – İpek
 • Demet Akbağ – Filiz Çelik
 • Ece İrtem – Hande
 • Meriç Aral – Irmak
 • Metin Akdülger – Atilla Başkaya
 • Necip Memili – Reha Özkan
 • Seda Türkmen – Lale
 • Mina Akdin – Tılsım
 • Sedef Pehlivanoğlu – Gülay
 • Sarp Kaan Altınçapa – Kuzey
 • Levent Can – Adnan
 • Sercan Badur – Mert
 • Ergun Kuyucu
 • Kayhan Açıkgöz
 • Nalan Okçuoğlu
 • İnci Şen

Sandık Kokusu Oyuncuları Yaşları, Nereli

Birbirinden kaliteli oyuncuların yer aldığı Sandık Kokusu dizisi her gün daha fazla izleyici kitlesine ulaşmaya devam ediyor. Yayınlandığı günden bugüne sürekli izlenme rekorları kıran Sandık Kokusu oyuncuları hakkında bazı detayları sizler için aşağıda hazırladık.

Özge Özpirinççi – Karsu Çelik

Sandık Kokusu oyuncuları Karsu Çelik karakterini Özge Özpirinçci canlandırıyor. Kadın, Aşk Yeniden, İlk ve Son, Melekler Korusun gibi daha birçok yapımda rol alan Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 İstanbul doğumludur. Bilinene göre 52 kilo olan Özpirinçci, 1,6 metre boyundadır.

Arya Bozabalı – Sandık Kokusu İpek

Sandık Kokusu oyuncuları İpek karakterini ise Arya Bozabalı canlandırmaktadır. Arya Bozabalı, 8 Ocak 2000 İzmir doğumludur. Genç oyuncunun boyu ise 1,77 metre olarak bilinmektedir.

Demet Akbağ – Filiz Çelik

Dizide Filiz karakterine ise Demet Akbağ hayat veriyor. Eyvah Eyvah, Hükümet Kadın, Nadide Hayat gibi daha birçok yapımda rol olan deneyimli oyuncu Demet Akbağ, 23 Aralık 1959 Denizli doğumludur. Demet Akbağ 61 kg olurken 1,74 metre boyundadır.

Ece İrtem – Sandık Kokusu Hande

Sandık Kokusu oyuncuları Hande karakterini Ece İrtem canlandırıyor. Zengo, Bay Yanlış, Yeni Gelin, Kertenkele, Yasak Elma gibi daha birçok yapımda rol alan Ece İrtem, 5 Ocak 1991 Sivas doğumludur. Ece İrtem 53 kg, 1,7 m boyunda ve oğlak burcudur.

Meriç Aral – Sandık Kokusu Irmak

Sandık Kokusu oyuncuları Irmak karakterine Meriç Aral can veriyor. Meriç Aral, 17 Kasım 1988 İstanbul doğumludur. Meriç Aral’ın sevgilisi ise Leyla ile Mecnun dizisinin İsmail Abi’si Serkan Keskin olduğu bilinmektedir. Boyu 1,67 m olurken, kilosu 55 kg’dır.

Seda Türkmen – Sandık Kokusu Lale

Sandık Kokusu oyuncuları Lale karakterine Seda Türkmen hayat veriyor. Erdal ile Ece, Kanatsız Kuşlar, Tövbeler Olsun, Fatih Harbiye, Aşk Bir Kumardır gibi daha birçok yapımda rol alan Seda Türkmen, 9 Ocak 1987 İzmir doğumludur. Daha önce Bora Akkaş ile evlenip boşanan Seda Türkmen 1,71 m boyunda ve 52 kg’dir.

Mina Akdin – Tılsım

Sandık Kokusu dizisinde Tılsım karakterini canlandıran Mina Akdin, 4 Ekim 2012 Hollanda Amsterdam’da dünyaya gelmiştir.

Metin Akdülger – Atilla Başkaya

Dizide Atilla Başkaya karakterini Metin Akdülger canlandırıyor. Medcezir, Atiye, Şahsiyet, Dünyayla Benim Aramda gibi daha birçok yapımda rol alan Metin Akdülger, 10 Nisan 1988 Bursa doğumludur. Cansu Akın ile sevgili olduğu bilinen Metin Akdülger’in boyu 1,84 m, kilosu ise 71 olduğu bilinmektedir.

Necip Memili – Reha Özkan

Necip Memili Sandık Kokusu dizisinde Reha Özkan karakterini canlandırıyor. Çukur, Hanımın Çiftliği, Dila Hanım gibi daha birçok yapımda rol alan Necip Memili, 27 Mayıs 1980 Adana doğumludur. Boyu 1,86 m, kilosu ise 77 kg’dir.

Sedef Pehlivanoğlu – Gülay

Dizide Gülay karakterine Sedef Pehlivanoğlu hayat veriyor. Yedi Numara, Kurban gibi daha birçok yapımda rol Sedef Pehlivanoğlu, 1976’da İstanbul’da doğdu.

Sarp Kaan Altınçapa – Kuzey

Sandık Kokusu çocuk oyuncuları arasında yer alan Sarp Kaan Altınçapa, 26 Şubat 2017’de dünyaya gelmiştir. Dizide Kuzey karakterini canlandıran minik oyuncu daha önce Bambaşka Biri adlı yapımda da rol almıştır.

Levent Can – Adnan

Sandık Kokusu oyuncuları Adnan karakterini Levent Can canlandırıyor. İçimdeki Fırtına, Aşk Tesadüfleri Sever 2, Panzehir, Bensiz gibi daha birçok yapımda rol alan Levent Can, 23 Ağustos 1971 İstanbul doğumludur. Boyu 1,83 m, kilosu ise 90 kg’dır.

Sercan Badur – Sandık Kokusu Mert

Sandık Kokusu oyuncuları Mert karakterine Sercan Badur hayat veriyor. Güllerin Savaşı, Annem, Babam ve Ailesi gibi daha birçok yapımda rol alan Sercan Badur 30 Ekim 1990 İstanbul doğumludur. Boyu 1,75 m, kilosu 72 kg’dır.

Ergun Kuyucu

Cenaze İşleri, Baskın: Karabasan, Zerre gibi yapımlarda rol alan Ergun Kuyucu Sandık Kokusu dizisinde rol alıyor. Ergun Kuyucu 1 Haziran 1969 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Kayhan Açıkgöz

Sandık Kokusu oyuncu kadrosunda yer alan Kayhan Açıkgöz, 1 Mart 1987 Eskişehir doğumludur.

Nalan Okçuoğlu

Sandık Kokusu dizisinde rol alan Nalan Yavuz Okçuoğlu, 1 Ocak 1963 İzmir doğumludur. Yeşil Deniz, Seni Kimler Aldı, Karılar Koğuşu gibi daha çok yapımda rol alan Nalan Okçuoğlu 1.64 m boyunda 88 kilodur.

İnci Şen

1 Ocak 1953 İstanbul doğumlu olan İnci Şen, Sandık Kokusu oyuncu kadrosu arasında yerini alıyor. Daha önce Çiçek Taksi, Bir İstanbul Masalı, Adını Feriha Koydum, Hercai, Bursa Bülbülü gibi daha birçok yapımda rol almıştır.

Sandık Kokusu oyuncuları içinde en çok beğendiğiniz oyuncu kimdir? Konumuzun altında yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca diziye ekstra bir karakter daha girebilecek olsa nasıl bir karakter girmesini ve bu karakteri kimin canlandırmasını isterdiniz?

Kaynak

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.