SAĞLIK

Burun Temizleme Macunu Siyah Nokta Temizliği Nasıl Yapılır?

Günümüz çağında kadınlar gibi erkekler de kişisel temizlik konusunda yüzdeki, burundaki siyah noktalardan şikayetçi durumda. Bu nedenle herkes burun temizleme macunu siyah nokta temizliği konusunda çareler araştırıyor. Bu doğrultuda sosyal medya üzerinde burun temizleme macunu siyah nokta temizliği konusu gündem olmuş durumda. Peki yüzdeki, burundaki siyah nokta temizliği nasıl geçer? İşte tüm detaylar konumuzda.

Burun temizleme macunu internet aleminde son zamanlarda en çok konuşulan konulardan bir tanesi oldu ve ne olduğu da sürekli araştırılmaya devam ediyor. Ayrıca siyah noktalardan kurtulmak için de bakım yapmak şart. Bakım yapılmadığı taktirde geçmesi de oldukça zor. Siyah nokta temizliği konusuna geçmeden önce burun temizleme macunu nasıl kullanılır, ne işe yarar olduğu konusunda araştırma yapanlar için bilgiler vermeye çalışalım.

Burun Temizleme Macunu Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya üzerinde sürekli gündem olan burun temizleme macunu nasıl kullanır? İlk olarak aldığınız burun temizleme macunu kullanmadan önce kısa bir süre ılık suda bekletmeniz gerekiyor. Çünkü biraz katı kıvamda olmasından dolayı erimesi gerekiyor. Zaten yoğurt gibi bir kıvamı var. Ilık suda beklettikten sonra burnunuzun üstüne yedirerek sürün. Ardından bandı hemen üzerine yapıştırın ve 5 dakika bekleyin. Hemen sonra bandı çıkartın ve sonucu görün. Tabi illa bu burun temizleme macununu almak zorunda değilsiniz. Çünkü aşağıda belirteceğimiz yol ile de siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Siyah Nokta Nasıl Geçer?

Yüz çevresinde çıkan siyah noktalardan kurtulmak için kullanılan en yaygın yöntemlerden bir tanesi elbette ki diş macunudur. Diş macunu kullanarak siyah noktalardan kurtulmanız mümkündür ama bu işlemi yapmadan önce doktorunuza danışıp cildiniz hakkında bilgi almanızda fayda olacaktır.

Siyah Nokta Temizliğinde Diş Macunu Nasıl Nasıl Kullanılır?

İlk olarak hangi bölgede siyah noktadan kurtulmak istiyorsanız orayı güzelce sabunlayın ve ılık su ile durulayıp temizleyin. Bölgenin güzelce temiz olduğundan emin olduktan sonra diş macununu güzelce sürerek yedirin. Diş macunu kısa bir zaman içerisinde kuruyacaktır ve işte kurulduktan hemen sonra ılık su ile diş macununu temizleyin. Diş macununu uyguladığınız bölgede çok bekletmeyin. Kuruduktan hemen sonra temizleyin. İşte bu sayede siyah noktalardan kurtulmuş olacaksınız.

NOT: Diş macunu konusunda vücudunuz hassas olabilir ve alerjiniz olabilir. O neden bu işlemleri yapmadan önce doktorunuza danışıp muayene olduktan sonra denemiz daha doğru olacaktır.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.