SAĞLIK

Hıçkırık Nasıl Geçer? Hıçkırığa İyi Gelen 6 Yöntem!

Günlük hayatımızda sıkça karşımıza çıkan sorunlardan bir tanesi olan hıçkırık, yeri geldiğinde başımıza dert olabiliyor. Özellikle de bir şe yiyip içmeye çalışırken bir anda gelmesi işimizi zorlaştırıyor. Peki hıçkırık nasıl geçer? Hıçkırığa ne iyi gelir? İşte sizler için geçmeyen hıçkırık nedenleri ve hıçkırık geçirme yolları.

Hıçkırığın ne zaman geleceği belli olmaz, o nedenle bir bakmışsınız gece uyurken hıçkırık tutuvermiş. Bu inatçı hıçkırık sonrasında elbette ki uyuyamama gibi bir sorun yaşabilirsiniz. Bu nedenle de inatçı hıçkırık nasıl geçer diye aramaya koyulacaksınız. İşte bu neticede sizlere kısaca hıçkırık geçirme yolları arasında basit birkaç adım göstermeye çalışacağız.

Hıçkırık Nasıl Geçer?

Hıçkırığı geçirmenin çeşitli yolları bulunuyor. Bunların içinde de özellikle halk arasında uygulanan bir yöntem olan korkutma yöntemi gelir. Birçok kişi hıçkıran kişiyi korkutunca hıçkırığının geçeceğini söyler. Her ne kadar bu yöntem kullanılıyor olsa da korku sonucunda karşı tarafta travma yaşanmasına sonuç açabileceği için pek tercih edilmemelidir. Gelelim hıçkırığa kesin çözüm olabilecek birkaç basit adımı izlemeye..

  • Derin bir nefes alın. Nefesinizi tutun ve bırakın. Kısa aralıklarla bu gerçekleştirdiğiniz zaman hıçkırığınız kesilmiş olacaktır.
  • Baktınız nefes tutup bırakmak işe yaramadı. O zaman hızlı hızlı nefes alıp verin.
  • Limon, amonyak, kolonya gibi keskin kokulu bir madde koklamak da hıçkırığınızı geçmesine yardımcı olabilir.
  • Bir bardak soğuk su için.
  • Bir yudum sirke için veya limon ısırın.
  • Boynunuzun arkasında bulunan deriyi ovalayın ve frenik siniri uyarın. Böylelikle hıçkırığınızı durdurmak için bir yol daha denemiş olacaksınız.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz 6 maddeyi tek tek deneyerek hıçkırık sorununa çözüm bulabilirsiniz. Genel itibarıyla bu yöntemleri denedikten sonra hıçkırığınız duracaktır. Fakat uzun süren hıçkırık durumlarında hekiminize başvurmanız sizin için daha sağlıklı sonuç verecektir. Hıçkırığı ne geçirir sorusunun yanıtı vermeye çalıştık. Umarım bu yöntemleri uyguladıktan sonra hıçkırığınız kesilir. Sağlıklı günler dileriz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir