SİNEMA/TV

İnci Taneleri Oyuncuları İsimleri ve Yaşları!

Son zamanların popüler Türk dizilerinden bir tanesi olan İnci Taneleri oyuncuları gün geçtikte daha çok merak ediliyor. Özellikle de İnci Taneleri Dilber karakterini hangi oyuncunun canlandırdığı merak ediliyor.

İnci Taneleri dizisi, BKM imzalı olarak bilinmektedir. İlk bölümü 25 Ocak 2024 tarihinde yayınlanmıştır. Aynı zamanda yönetmenliğini Şenol Sönmez üstlenirken, senaryosunu ise Yılmaz Erdoğan kaleme almıştır. Peki İnci Taneleri dizisi oyuncuları kimlerdir? İşte dram türündeki Türk televizyon dizisi İnci Taneleri hakkında merak edilen tüm detaylar.

Konusu

İnci Taneleri dizisinin konusuna baktığımızda genel itibarıyla sosyal medya gibi ortamlarda pavyon dizisi olarak karşımıza çıkmakta. Fakat dizisinin asıl konusuna baktığımızda hapishaneden çıkan Azem Yücedağ’ın hayatını yeniden kurmaya çalışmasını konu olarak işlediğini görüyoruz.

İNCİ TANELERİ OYUNCULARI İSİMLERİ VE YAŞLARI

Azem Yücadağ İnci Taneleri

Dizide Azem Yücedağ karakterini Yılmaz Erdoğan canlandırmakta. Türk tiyatrocu, yazar, ve yönetmen Yılmaz Erdoğan, 4 Kasım 1967 tarihinde hayata gözlerini açtı. Yılmaz Erdoğan, Türkiye’nin Hakkari iline bağlı Eruh ilçesinde doğdu. Doğum yeri Hakkari Eruh’tur. Ancak, kariyeri boyunca İstanbul gibi büyük şehirlerde faaliyet göstermiş ve yaşamını sürdürmüştür.

İnci Taneleri Dilber

Dizinin belki de en dikkat çeken karakterlerinden bir tanesi olan Dilber, Hazar Ergüçlü tarafından canlandırılıyor. Aynı zamanda Hazar Ergüçlü’yü daha önce Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya’nın başrol aldığı Medcezir dizisinden de hatırlamak mümkün. Doğum tarihi 6 Ocak 1992 olan Hazar Ergüçlü, Türk oyuncu ve model olarak tanınmaktadır. Doğum yeri İstanbul, Türkiye’dir.

Piraye İnci Taneleri

İnci Taneleri dizisinde Piraye karakterine Selma Ergeç hayat veriyor. Türk oyuncu Selma Ergeç’in doğum tarihi 1 Kasım 1978’dir. Aynı zamanda Selma Ergeç, Almanya’nın Hamm kentinde doğdu.

Cihan İnci Taneleri

Dizinin diğer bir karakteri olan Cihan, Kubilay Aka tarafından canlandırılıyor. Türk oyuncu Kubilay Aka’nın doğum tarihi 11 Ağustos 1984’tir. Kubilay Aka, Türk televizyon dizilerinde ve filmlerinde rol alan bir aktördür.

Nergis İnci Taneleri

Yasemin Baştan, dizide Nergis karakterine can veriyor. Türk oyuncu Yasemin Baştan, 18 Şubat 1972 tarihinde dünyaya geldi. Aynı zamanda İkinci Bahar dizisinde “Melek” karakteri ile tanınan Yasemin Baştan’ın, İstanbul’da dünyaya geldiği bilinmektedir.

Kasım İnci Taneleri

Dizide Kasım karakterine Güven Kıraç can vermektedir. Aynı zamanda Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu olarak tanınan Türk oyuncu Güven Kıraç’ın doğum tarihi 5 Ağustos 1971’dir.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.