SİNEMA/TV

Şahmaran Dizisi Nasıl İzlenir? Konusu, Oyuncuları!

Başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in yer aldığı Şahmaran dizisi, büyük ilgi gördü. Bu nedenle de diziyi izlemek isteyenler acaba Şahmaran dizisi nasıl nereden izlenir diye araştırmaya koyuldu. İşte sizler için Şahmaran dizisi oyuncuları, konusu ve hikayesi hakkında detaylar.

Netflix yapımı bir dizi olan ve başrollerinde Serenay Sarıkaya, Burak Deni gibi isimlerin yer aldığı Şahmaran dizisi, özellikle +18 sahnelerinden dolayı gündem oldu. Dizinin yönetmen koltuğunda Umur Turagay otururken, 1 sezon 8 bölümden oluşmaktadır. Geçtiğimiz günlerde (20 Ocak 2023) 1. sezonu yayınlanan Şahmaran dizisini izlemek isteyenler de bir arayış içine girdi. Peki Şahmaran dizisi nasıl izlenir?

Şahmaran Dizisi Konusu

20 Ocak’ta izleyici karşısına çıkan Şahmaran dizisinin konusu şu şekilde; Şahsu adındaki bir kız annesini kaybetmiş ve babasıyla yüzleşmek için Adana’ya gitmiştir. Adana’ya geldiğinde ise kendini Mar adındaki bir topluluğun ortasında bulur. Bu topluluk Şahmaran efsanesine inanmaktadır ve Şahsu’nun seçilen kız olduğu kanısındadırlar. Fakat Şahsu bu durumdan habersiz bir şekilde hayatına devam ederken, Mar adındaki topluluğun yol gösterici olan Maran’ın çekimine karşı koyamaz ve ona aşık olur. İşte Şahsu, Mar topluluğun bu tehlikeli yolunda ilerlerken hem aşkın gücünü hem de kendisinde bulunan gücü keşfedecektir.

Şahmaran Dizisi Oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosuna baktığımızda, Serenay Sarıkaya (Şahsu), Burak Deniz (Maran), Mustafa Uğurlu (Davut), Mert Ramazan Demir (Cihan), Ebru Özkan (Çavgeş), Hakan Karahan (Lakmu), Elif Nur Kerkük (Medine), Mehmet Bilge Aslan (Salih), Ekin Gökgöz (Miraç), Berfu Halisdemir (Diba), Nilay Erdönmez (Hare), Nil Sude Albayrak (Bike), Ayşe Lebriz Berkem (Tutku), Mert Doğan (Arun), Ece Ertez (Lilit) gibi isimler yer alıyor.

Şahmaran Dizisi Nasıl İzlenir?

Konunun başında da söylediğimiz üzere Netflix yapımı bir dizi olmasından dolayı Şahmaran dizisini izlemek için Netflix platformunu kullanmanız gerekiyor. Netflix platformu da ücretli bir yer olduğu için oradan abonelik almanız gerekiyor ve bu şekilde diziyi izleme imkanınız bulunuyor. Aynı zamanda bazı torent siteleri de Şahmaran dizisini izleme imkanı sunuyor.

Şahmaran Efsanesi Nedir?

Şahmaran ya da Şahmeran olarak bilinen efsane hakkında vikipedi’de yer alan bilgi şu şekildedir;

Şahmeran ya da Şahmaran, Türk-İran-Irak-Kürt ve Anadolu mitolojilerinde rastlanan akıllı ve iyicil olarak tanımlanan bellerinden aşağısı yılan, üstü ise insan şeklindeki Maran adı verilen doğaüstü yaratıkların başında bulunan ve hiç yaşlanmayan, ölünce ruhunun kızına geçtiğine inanılan varlık.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir