SİNEMA/TV

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncuları! Exxen Dahil Tam Kadro!

TRT ekranlarında üç sezon boyunca 103 bölüm yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisi, yaşanan bazı olaylardan dolayı yayından kaldırılmıştı. Şimdilerde Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu internet platformu Exxen üzerinden yayınlanmaya başlayan Leyla ile Mecnun kadın oyuncuları isimleri ne olduğu araştırılıp merak ediliyor. Peki Leyla ile Mecnun kadın oyuncuları yaşları kaç? İşte Leyla ile Mecnun Exxen kadın oyuncuları.

Leyla ile Mecnun kadın oyuncu kadrosu içinde kimler olduğu merak edilip araştırılıyor. Özellikle dizide sürekli Leyla karakterinin değişmesi nedeniyle Leyla ile Mecnun Leyla’ları isimleri neler olduğu merak ediliyor. İşte Leyla ile Mecnun kadın oyuncular tam kadro.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncuları

Absürt komedi dizisi Leyla ile Mecnun kadın oyuncuları kimler olduğu merak edilip araştırılıyor. Özellikle TRT 1 ekranlarında 3 sezon yayınlandıktan sonra yayından kaldırılmasının ardından yeni başlamasını isteyenlerin çok olması sebebiyle internet platformu Exxen üzerinden yayınlanmaya başlamasıyla Leyla ile Mecnun kadın oyuncuları isimleri neler olduğu daha da araştırılmaya başlandı. İşte absürt komedinin sevilen dizisi Leyla ile Mecnun kadın oyuncuları yaşları..

Ezgi Asaroğlu Leyla ile Mecnun Leyla Yılmaz

Dizinin ilk bölümünden itibaren birçok bölümde Leyla karakterini canlandıran isim Ezgi Asaroğlu.. 34 yaşındaki güzel oyuncu, dizide Mecnun karakterini canlandıran Ali Atay ile birçok aşk dolu ve enteresan olaylar yaşadı. Varlıklı bir aile olan Metin ve Sevim’in kızı. Zengin olmasına karşın etrafında diğer varlıklı akranları gibi şımarık değil aksine alçakgönüllü bir kişiliğe sahiptir. Mecnun onu terk etmek zorunda kaldığında, bir süre ‘kötü’ olmayı denerse de beceremez ve normal karakterine döner. 30. bölümde bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Leyla ile Mecnun’un Leylası Ezgi Asaroğlu, 18 Haziran 1987 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. 165 cm boyunda olan güzel oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü de almıştır.

Müge Boz Leyla İle Mecnun Şirin

Ezgi Asaroğlu’nun diziden bazı sebeplerden dolayı ayrılması üzerine dizinin diğer bir Leyla’sı Müge Boz oldu. Leyla ile Mecnun dizisinde ilk başlarda Şirin karakterini canlandırsa da ilerleyen bölümlerde adını Leyla olarak değiştirdi. Leyla’nın kalbini alan kız. Sonradan adını değiştirip Leyla yapmıştır. 2. sezonun başında diziye girmiş ve sezon sonunda da mahalleyi terk ederek diziden ayrılmıştır. Müge Boz, 13 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Caner Erdeniz ile evli olan Müge Boz, bir süre Arka Sokaklar adlı dizide de rol almıştır.

Zeynep Çamcı Leyla İle Mecnun Sedef

Zeynep Çamcı, Leyla ile Mecnun dizisinde Sedef karakterini canlandırdı. Aynı zamanda diğer bir adının Leyla olmasından dolayı da dizinin Leyla’sı olarak da akıllarda kaldı. Leyla’nın akciğerini alan pizzacı kız. İkinci adı Leyla’dır. 2. sezonun başında diziye girmiş ve sezon sonunda da mahalleyi terk ederek diziden ayrılmıştır. 11 Aralık 1986 tarihinde Bodrum’da dünyaya gelen Zeynep Çamcı, 162 cm boyundadır. Serhat Bayram ile evli olan Zeynep Çamcı, daha önce Beni Böyle Sev adlı dizide de rol almıştır.

Melis Birkan Leyla ile Mecnun Leyla Yedinci

Leyla ile Mecnun’un Leyla’sı Melis Birkan, Müge Boz ile Zeynep Çamcı’nın diziden ayrılması sonrasında diziyle dahil olmuştur. Soyadı Yedincidir. İskender’in eski bir arkadaşı olan Ömer’in organizatör kızı. Mecnun ilk görüşte kendisine aşık olmuştur. 3. sezonda diziye katılmıştır. Leyla karakterini canlandıran güzel oyuncu, 30 Kasım 1981 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Issız Adam filmiyle akıllarda yer alan Melis Birkan, 174 cm boyundadır.

Tuğçe Kurşunoğlu Leyla ile Mecnun Tatlımbaş Leyla

Alışveriş manyağı bir kızı canlandıran ve yine dizinin Leyla karakterlerinden bir tanesini de Tuğçe Kurşunoğlu canlandırıyor. Leyla Yılmaz ve Şirin karakteriyle aynı okulda okuyan Leyla karakterini Tuğçe Kurşunoğlu canlandırıyor. Eylül’ün ev arkadaşı olan ve sürekli “Tatlım” hitabıyla bilinmesinden dolayı Mecnun ona, “Tatlımbaş Leyla” olarak hitap eder.

Neslihan Aker Leyla ile Mecnun Gotik Leyla

Leyla ile Mecnun dizisinde Nurten’in yeğeni olarak bilinen ve dizinin diğer bir Leyla’sı olan Gotik Leyla karakterini canlandıran Neslihan Aker, dizinin sessiz fakat çok konuşan tiplemelerinden biri.. 24 Ekim 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Neslihan Aker, 165 cm boyundadır.

Deniz Işın Leyla ile Mecnun Leyla

Exxen platformunda yayınlanmaya başlayan Leyla ile Mecnun’un yeni Leyla’sı Deniz Işın olmuştur. Mecnun’un rüyasında gördüğü kız. Daha sonra nişanlısıyla birlikte İskender’in evini satın almak için Mecnun’un karşısına çıkar.

Elifcan Ongurlar Leyla ile Mecnun Mimar Bahar

Leyla ile Mecnun Exxen’de Bahar karakterini Elifcan Ongurlar canlandırıyor. Leyla(Deniz Işın)’ın ablası olan Bahar, aynı zamanda Hırsız Yavuz’un şirketinde çalışan bir Mimardır.. Kısaca Leyla ile Mecnun mimar kadın olarak da ilk bölümlerde tanındı.

Nalan Kuruçim Leyla ile Mecnun Nurten

Leyla ile Mecnun dizisinin Nurten karakterini Nalan Kuruçim canlandırıyor. Erdal Bakkal’ın eşi karakterini canlandıran Nalan Kuruçim, Leyla ile Mecnun kadın oyuncular arasında yerini alıyor. Yolkenarı, Hayaletler gibi filmlerden de tanınan Nalan Kuruçim, 31 Ekim 1971 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Erdal’ın karısı. Almanya’daki yeğenini Mecnun ile evlendirmek istemektedir. 3. sezonun finalinde doğum yaparken bebeğiyle beraber ölmüştür. 4. sezonda hayalet olarak gözükmektedir.

Açelya Devrim Yılhan Leyla ile Mecnun Eylül

Leyla ile Mecnun dizisinde performans sanatçısı “Ben Böyle bir insan mıyım” Yavuz’un sevgilisi Eylül karakterini Açelya Devrim Yılhan canlandırmıştır. Şimdilerde Masumlar Apartmanı dizisinde rol alan başarılı oyuncu, 2 Eylül 1985 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Beste Bereket Leyla ile Mecnun Zeynep

Leyla ile Mecnun dizisinin Zeynep karakterini canlandıran Beste Bereket, dizide Yavuz karakterinin sevdiği kızdır. Dizide gözler görmeyen bir kadını canlandıran Beste Bereket, 2 Temmuz 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yavuz’un eski sevgilisi. Doğuştan kör olduğunu söylemiş ama gözlerini açtırmak için Yavuz ile gittiği doktorda sonradan kör olduğu ortaya çıkmıştır. Çocukluk arkadaşı Berkcan’la nişanlanıp mahalleden taşınır ve Ankara’ya gider. Yavuz’dan ayrıldıktan sonra ameliyat olmuş ve gözleri açılmıştır.

Asuman Dabak Leyla ile Mecnun Pakize

Leyla ile Mecnun dizisinde İskender’in eşi Mecnun’un annesi Pakize karakterini Asuman Dabak canlandırmıştır. 1 Şubat 1970 tarihinde Akhisar’da dünyaya gelen başarılı oyuncu, Tatlı Hayat, Ege’nin Hamsisi gibi daha birçok yapımda rol almıştır.

Hande Doğandemir Leyla ile Mecnun Şans

Hande Doğandemir, Leyla ile Mecnun dizisinde konuk oyuncu olarak ‘Şans’ karakterini canlandırmıştır. Güzel oyuncu 22 Kasım 1985 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Güneşi Beklerken, Hayatım Aşkı, Her Şey Aşktan gibi daha birçok yapımda rol alan Hande Doğandemir, 170 cm boyundadır.

Selin Şekerci Leyla ile Mecnun Şekerpare

Leyla ile Mecnun 17. bölümde yer alan ve oyuncu seçmeleri için İstanbul’a gelen İzmirli kız Şekerpare karakterini Selin Şekerci canlandırmıştır. İsmail ABİ ile duygusal bir yakınlaşma yaşamıştır. Selin Şekerci, 1 Haziran 1989 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir.

Ayşen Gruda Leyla ile Mecnun Suna Turna

Leyle ile Mecnun dizisinde Hababam Sınıfı da dahil olmak üzere birçok yapımda rol alan ‘Domates Güzeli’ Ayşe Gruda rol aldı. Ayşen Gruda, Leyla ile Mecnun dizisinde Hidayet karakterinin mafyatik annesi Suna Turna karakterini canlandırdı. 22 Ağustos 1944 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ayşen Gruda, 23 Ocak 2019 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini yumdu.

İpek Türktan Leyla ile Mecnun Arzu

Leyla ile Mecnun kadın karakterler arasında Arzu karakterini İpek Türktan canlandırmıştır. Sema ile sürekli birlikte takılan Arzu karakterini canlandıran İpek Türktan, 1981 senesinde dünyaya gelmiştir.

Güliz Gençoğlu Leyla ile Mecnun Sema

Leyla’nın okuldan arkadaşı. Sürekli Arzu’yla birlikte dolaşan Sema karakterini Güliz Gençoğlu canlandırmıştır. Güliz Gençoğlu, 1978 senesinde Adapazarı’nda dünyaya gelmiştir.

Şafak Pekdemir Leyla ile Mecnun Nisan

Leyla ile Mecnun dizisinde Yavuz’a aşık olan Nisan karakterini canlandıran Şafak Pekdemir, 19 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hırsız ve dolandırıcı. 74. bölümde diziye katılmış, Yavuz ile ortak olmuşlardır. Daha sonraları Karabasan’ın yanına geçer ve 3. sezonun sonunda Eylül’ü Yavuz ile nikah masasındayken vurarak öldürür.

Esra Kızıldoğan Uygur Leyla ile Mecnun Uzaylı Zekiye

Leyla ile Mecnun kadın oyuncular arasında Esra Kızıldoğan Uygur da yer alıyor. Mecnun’un uzaylı arkadaşı olan ve Kubilay ile evlenen uzaylı Zekiye karakterini Esra Kızıldoğan Uygur canlandırdı. Esra Kızıldoğan Uygur, 1980 senesinde İzmir’de dünyaya gelmiştir.

Aslı Tandoğan Leyla ile Mecnun Eleanor

Leyla ile Mecnun dizisine konuk oyuncu olarak katılan Aslı Tandoğan, Eleanor karakterini canlandırmıştır. Aslı Tandoğan, ve 88. bölümlerde yer alan Bizans prensesi karakterini canlandırmıştır.

Pınar Dikici Leyla ile Mecnun Mine

Leyla ile Mecnun kadın karakterler arasında Dosto’nun sevgilisi Mine karakterini Pınar Dikici canlandırmıştır. Adanalı adlı yapımdan tanınan Pınar Dikici, 18 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Özge Borak Leyla ile Mecnun Pakize

Konuk oyuncu olarak Leyla ile Mecnun dizisine katılan Özge Borak, Pakize karakterini canlandırmıştır. 68. bölümde yer alan İskender’in karısı. Almanya’dan Kireçburnu’na geri dönmüş fakat burada yapamayacağını anlayınca Almanya’ya tekrar gitmiştir. Ata Demirer ile evlenip boşanan Özge Borak, 14 Şubat 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

İdil Fırat Leyla ile Mecnun Peri

Leyla ile Mecnun dizisinde 102. bölümde yer almış İskender ile bir markette tanışmış ve arkadaşlık kurmuşlardır. İskender kendisinden hoşlanmış, evli olduğunu bilmeden içini ona açmıştır. Bunun üzerine İskender ile muhabbetini kesmiştir. İdil Fırat, 5 Kasım 1972 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Goncagül Sunar Leyla ile Mecnun Sabiha

Leyla ile Mecnun dizisinde 10. bölümde yer alan pavyon şarkıcısı Sabiha, İskender’in eski sevgilisidir. Sabiha karakterini Goncagül Sunar canlandırmıştır.

Şükran Ovalı Leyla ile Mecnun Sena

Leyla ile Mecnun 77. bölümde yer alan Leyla (Melis Birkan)’nın üniversite arkadaşı olan Sena karakterini Şükran Ovalı canlandırmıştır. 1 Nisan 1985 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Şükran Ovalı, futbolcu Caner Erkin ile evlidir.

Ekin Türkmen Leyla ile Mecnun Sevil

Leyla ile Mecnun Exxen 1. sezon 7. bölümde bölüm oyuncusu olarak yer alan Ekin Türkmen, Sevil karakterine can verdi. Sevil karakteri lüks arabası ve çok parası olan ve Erdal Bakkal’ın sevgilisi olan kadındır.

Selen Seyven Leyla ile Mecnun Aysel

Baş Belası, Avrupa Avrupa gibi yapımlardan tanınan Selen Esen, Leyla ile Mecnun dizisinde Aysel karakterini canlandırmıştır. Diziye konuk oyuncu olarak katılan Selen Seyven, 6. bölümde yer alan ve kendisini Nurten’in Almanya’daki yeğeni olarak tanıtan zat. Arda’nın babası Karabasan’a çalışmaktadır.

Selen Uçer Leyle ile Mecnun Feraye

İskender’in ormanda bir çadırda kalırken tanıştığı, karavanda yaşayan kadın. İskender’in Pakize gelmeseydi sevgilisi olacak kadın Feraye. Leyla ile Mecnun Feraye karakterini Selen Uçer canlandırıyor. Selen Uçer, 5 Mayıs 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Emine Gülsüm Göznümer Leyla ile Mecnun Tonton Teyze

Leyla ile Mecnun dizisinde Tonton Teyze karakterini Emine Gülsüm Göznümer canlandırmıştır. Mahallenin en yaşlı kişisidir, akıl danışılan tonton teyzesidir. Herkes onu çok sever. Farklı bölümlerde farklı evlerde yaşar. Emine Gülsüm Göznümer, 1945 senesinde dünyaya gelmiştir.

Leyla ile Mecnun kadın oyuncular arasında AT TV spikeri Değer Soysal, Nezaket karakterini Sezin Bozacı, Gerçek Kesit sunucusu Perihan Savaş, resim öğrencisi Derya Alabora, yangın var şarkısını söyleyen Nurhan Damcıoğlu, Sedef’in babannesi Annane Güler Ökten, Leyla ile Mecnun çiçekçi kadın Sebahat Adalar, Kaan ve Melül’ün sevgilisi Derya Nur Özölke, Leyla Yılmaz’ın annesi Metin’in ev hanım karısı Sevim Ayşe Selen, Leyla (Melis Birkan)’ın annesi Ömer’in karısı Eda Çatalçam gibi isimler de yer almıştır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir