TEKNOLOJİ

Pinterest Toplu Pin Nasıl Oluşturulur?

RSS akışı URL’si ile Pinterest toplu pin oluşturma imkanınız elbette mevcut. Nasıl? diye sorduğunuzu duyar gibiyim. O zaman gelin Pinterest toplu pin nasıl oluşturulur? sorunun cevabını açıklayalım..

RSS akışı sayesinden otomatik olarak pin oluşturma imkanınız olacak.. RSS akışınızı her güncellendiği zaman sitenizde paylaştığınız içerikler otomatik olarak seçtiğiniz panoya 24 saat içinde otomatik olarak pin şeklinde ekleyecektir. Her RSS akışı güncellemesinde pinler farklı panolarda yayınlanabileceği için her seferinde pano seçmeniz doğru olacaktır..

Muhtemelen birçoğunuz Pinterest toplu pin oluşturma işlemi için RSS akışı özelliğini görmüyorsanız bunun en temel sebebi Web sitenizi üzerine almamış olmanızdan kaynaklanır ya da yeni hesap açtıysanız, sizin işletme hesabınıza Pinterest üzerinden aktif edilmemiştir. Bekleyin kısa zaman içinde aktif olur.

Pinterest Toplu Pin Oluşturma İçin RSS Akış URL’Sİ Bağlama

  • Pinterest hesabınızı giriş yapmışsınızdır zaten, ardından sağ üst köşede yer alan ‘…(Üç Nokta)‘ simgesine tıklayın.
  • Açılan kısımdan ‘Ayarları Düzenle‘ seçeneğine tıklayın.
  • Sol menüde yer alan ‘Toplu Pin Oluşturma‘ seçeneğini tıklayın.
  • NOT: Bu seçenek yoksa yukarıda da söylediğimiz üzerine web sitesini üzerinize aldıysanız görünür.
  • Ardından RSS akışı URL’nizi bulup kopyalayın ve ‘RSS URL’sini yazın‘ alanına yapıştırın..
  • Ardından yayınlamak istediğiniz panoyu seçin ya da yeni bir pano oluşturup, ‘Kaydet‘ seçeneğine tıklayın..

Seçmiş olduğunuz panoda ilk pinlerin görünmesi 24 saate kadar sürebilir. Bizde 5 dakika içinde paylaşılmıştı. RSS akışı güncellendikçe Pinler günlük olarak güncellenmeye devam eder.. Gizli bir pano olarak seçim yaptıysanız bu pinler bazı kullanıcılar göremez.

RSS Akış URL’si Teknik Özellikleri

  • Pinterest şuanda RSS 2.0 ve RSS 1.0 formatlarını destekliyor. Atom’u ise desteklemiyor.
  • Direkt RSS akışını kabul etmiyor. Yani XML uzantılı formattaki RSS akış URL’sini kabul ediyor.
  • Pinler etiketlerden alındığından dolayı, görsellerin kaliteli olması oldukça önemli..

Kısaca sizlere Pinterest toplu pin nasıl oluşturulur sorunun cevabını verdik. Kafanıza takılan sorular olursa konumuz altından bizlere yorum olarak sorabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir