TEKNOLOJİ

WhatsApp Aynı Telefonda İki Farklı Hesap Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kendini geliştirmeye devam ediyor. Özellikle de yaptığı son güncelleme ile WhatsApp aynı telefonda iki farklı hesap kullanma özelliğini aktif etti. İşte bu özellik için adımları sizler için aşağıda listeledik.

Bildiğiniz üzere dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp. Hem ücretsiz olması hem reklam çıkmaması hem de kolay kullanımı ile tercih edilmeye devam ediyor. Ayrıca sürekli yeni güncellemeler ile de kendini geliştiriyor. WhatsApp, son güncellemesini ise 22 Şubat 2024 tarihinde yolladığı mesaj ile açıklayarak yapmış oldu. Bu güncelleme ise WhatsApp üzerinden artık iki farklı hesap kullanma şansınız olacak. Peki WhatsApp aynı telefonda iki farklı hesap nasıl kullanılır?

WhatsApp Aynı Telefonda İki Farklı Hesap Kullanma

  • Daha önceden WhatsApp kullandığınızı varsayarak adımlara devam ediyoruz. Eğer ki daha önce hiç WhatsApp kullanmadıysanız buraya tıklayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Sohbetler kısmına geldiğinizde sağ üst tarafta çıkan üst üste üç nokta seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan seçeneklerden ‘Ayarlar‘ seçeneğine tıklayın.
  • Ardından hemen en üstte bulunan ‘Hesaplar’ bölümüne tıklayın.
  • Açılan alanda ‘Hesap Ekle‘ seçeneğine tıklayın.
  • Orada karşınıza aktif hesabınız ve ‘+Hesap ekle‘ seçeneği çıkacak. Siz hesap ekle seçeneğine tıklayın.
  • Artık oradan gerekli adımları takip ederek WhatsApp aynı telefonda 2 farklı hesap kullanma özelliğini aktif etmiş olacaksınız.
  • Yine aynı adımları seçerek hesaplar arası geçiş yapabilirsiniz.

Olur da yapamadım ben yardımcı olur musun derseniz, konumuzun altına yorum atarsanız sizlere yardımcı olabiliriz.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.