SİNEMA/TV

The Walking Dead Dizisi Nasıl Nereden İzlenir?

Dünyanın belki de en çok izlenen dizilerinden biri olan The Walking Dead 11 sezondur devam ediyor. Peki 2010 senesinden bu yana kadar devam eden The Walking Dead dizisi nasıl izlenir? İşte hikayesi Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard ‘ın aynı adlı çizgi romanına dayanan The Walking Dead dizisi nereden izlenir gibi merak edilen soruların yanıtları.

The Walkind Dead Konusu

Dizinin konusuna gelecek olursak, dünya artık yaşanmaz haldedir. Her yeri yürüyen ölüler yani zombiler sarmış durumdadır. Rick ve ailesinin hayatta kalma çabasını anlatan bu dizi dünyaca en çok izlenen dizilerden biridir. 7 sezon boyunca İnternet üzerinden izlenme şansı olan bu dizi, 8. sezonun başlamasıyla ve 10. sezonuyla devan etmesiyle bütün İnternet sitelerinden telif hakkı talebinden dolayı kaldırılmış ve Netflix’de yayınlanmaya başlanmıştır. Peki The Walking Dead dizisi nasıl nereden izlenir?

Netflix ücretli bir platform olduğu için çoğu izleyici artık izleme şansı bulamamaktadır. Fakat bağımlısı olanlar ise Netflix ücretini ödeyip abone olarak her hafta takip etme şansı elde ettiler. İlk zamanlar Cnbc-e de alt yazı olarak yayınlanan bu dizi, Cnbc-e’nin Türkiye televizyonuna ücretsiz kanallardan kaldırılmasının ardından yayınlanmıyordu. Bunun üzerine 3-4 sezon sonrasında bir sezonunu Star TV’de Türkçe dublajlı bir şekilde yayınlama şansı buldular. Fakat diğer bölümlerin devamı yine gelmedi.

Ben 7 sezonun 7 sini de aralıksız olarak izleyen biri olarak en beğendiğim diziler arasında yer alan The Walking Dead’in 8. sezonundan sonrasını takip etme fırsatı bulamadım. The Walking Dead de Negan tayfasının çıkması sinir bozucu bir hal almıştı. Artık zombilerden çok Rick yaşayan kötü insanlardan korunmaya çalışıyordu. Negan her yeri esir almış ve herkesten haraç alıyordu. Rick de bu konuda anlaşmış ve ürettiği her şeyin çoğunu onlara vermek zorunda kalmıştı. Fakat günün birinde baş kaldırmak gerektiğini düşündü ve işler orada kopmuştu.

Negan çok farklı bir psikopat olarak rol alıyordu dizide. Rick için bazı kararları vermek zor olsa da yapması gerekiyordu yoksa çevresinde tüm insanlar ölebilirdi. Önceki bölümlerde de Glenn’in ölmüş gibi göstermişler fakat Glenn bir yolunu bulup kurtulabilmişti.

The Walking Dead Nasıl İzlenir?

Aslında sıradan bir dizi gibi görünse de izlemeye başlayınca içinde her şey olduğunu görmeniz mümkün olacaktır. Kısaca ufak tefek bir şeyler anlatmaya çalıştım sizlere hatırladığım kadarıyla. Aslında daha da detaya girilebilirdi. Çünkü o kadar çok olay yaşandı ki. Darly’ın abisinden, Vali’ye Maggie’den kardeşi Beth ve babası Hershel’a hatta hatta Carrol’dan Rosita’ya, Enid den Aaron’a , Tara’dan Paul’a, Morgan’dan Andrea’ya, Gregory’den Sasha’ya, Eugene’den Gabriel’e, Sophia’dan Tyereese’ye, Jessie’den Amy’e kadar geniş bir kadrosu olan The Walking Dead’i izlerken harika zaman geçirme şansınız bulunmaktadır. Başından sonuna kadar nefes kesen bir dizi olduğunu söyleyebilirim sizlere.

AMC şirketi tarafından yayınlanan The Walking Dead en çok izlenen dizilerden biridir. Amerika’da ilgi gördüğünün bir o kadarını Türkiye’de de görmektedir. The Walking Dead dizisini nasıl izleyebilirim? diyenler Netflix yayını yapan uydulardan izleme şansınız bulunmaktadır. Aynı zamanda Disney+ Plus üzerinde de izleme fırsatınız bulunuyor. Bunun yanı sıra bazı torrent sitelerinden ücretsiz bir şekilde izleme imkanınız bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir