TEKNOLOJİ

YouTube Oturum Açma Kapatma Nasıl Yapılır?

YouTube’da oturum açtığınızda YouTube size özel video içerikleri sunabiliyor. O nedenle de milyonlarca kişi elbette ki YouTube’u oturum açık bir şekilde kullanıyor. Peki YouTube oturum açma kapatma nasıl yapılır ben onu bilmiyorum diyorsanız gelin adım adım birlikte öğrenelim.

YouTube’da oturum açma işlemi aslında oldukça basittir. Fakat artık iki faktörlü doğrulama ile daha güvenli bir video izleme imkanına sahip oluyorsunuz. İki faktörlü doğrulama sayesinde bilgilerinizin hacklenmesi daha da zorlaşıyor. Bu konuyu daha sonraki konularımızda daha detaylı anlatacağız. Şimdi YT oturum açma nasıl yapılır onu inceleyelim.

YouTube Oturum Açma

  • İlk olarak buraya tıklayarak YouTube’a gidin.
  • Eğer daha önce YouTube’da bir şey izlemediyseniz ya da geçmişi temizlediyseniz karşınıza beyaz bir sayfa çıkacak. Fakat daha önce bir şey izlediyseniz ve geçmişinizi temizlemediyseniz karşınıza videolar çıkacaktır.
  • Sağ üst köşede yer alan ‘Oturum aç‘ butonuna tıklayın.
  • Karşınıza ‘Oturum aç – YouTube’a devam et‘ yazan bir alan çıkacak. Oradan ‘e-posta veya telefon‘ yazan yere mail ya da telefon numaranızı yazın.
  • Ardından ‘Sonraki‘ butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada Hoşgeldiniz yazacak ve oraya ‘şifrenizi girin‘ yazan yere şifrenizi yazın ve ‘Sonraki‘ yazan butona tıklayın.
  • YouTube’da iki adımlı doğrulama yapmanız gerekiyor. Bu durum telefonunuza kod gelerek giriş yapmanızı sağlıyor. İşte şifrenizden sonra telefonunuza kod gelecek ve gerekli yere kodu girince YouTube’da oturum açmış olacaksınız.

Eğer ki YouTube oturum açma hatası alıyorsanız bu muhtemelen ya hesabınızın olmamasından ya bilgilerinizi yanlış girmekten ya da iki adımlı doğrulama işlemi yapmamış olmaktan kaynaklanabilir.

YouTube Oturum Kapatma

Yukarıda belirttiğimiz üzere artık YouTube’da oturum açtınız fakat şimdide oturum kapatmak istiyor olabilirsiniz. İşte bu nedenle kısaca nasıl yapacağınızı anlatalım.

  • YouTube’da olduğunuzu varsayıyorum. Eğer YouTube’da değilseniz buraya tıklayarak YouTube ana sayfasına gidebilirsiniz.
  • Sağ üstte bulunan profil logonuza tıklayın.
  • Açılan seçeneklerde ‘Oturumu Kapat’ seçeneğine tıklayın.

İşte YouTube oturum açma kapatma işlemleri bu kadar basit. Olur da aklınıza takılan bir şeyler varsa bizlere konumuz altından yorum olarak sorabilirsiniz.

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.