TEKNOLOJİ

Pinterest Benzeri Uygulamalar: 5 Pinterest Benzeri Site

Dünyanın büyük resim pinleme sitesi Pinterest, herkes tarafından kullanılan ve dünya web site sıralamasında oldukça büyük bir yere sahip. Peki Pinterest benzeri siteler var mı? diye merak edenler için aynı Pinterest’e benzer resim pinleme siteleri olduğunu ve ilerleyen zamanlarda aynı Pinterest gibi büyük yerler edinebileceklerini düşündük ve sizlerle paylaşmak istedik. İşte Pinterest benzeri uygulamalar..

Pinterest Benzeri Uygulamalar

Aşağıda paylaşacağımız Pinterest benzeri siteler ilerleyen zamanlarda sıralama olarak yükselebilecek kabiliyette olan bu sitelerdir. Şimdiden üye olup konularınızı o sitelerde de paylaşmak, sitenizin trafiğinin artmasını aynı zamanda da ilerleyen zamanlarda daha çok popüler siteler haline gelmeleri durumunda herkesten önce kayıt olmuş ve bu sayede daha büyük bir yer kazanmış olabilirsiniz. Hadi gelin şimdi sizlerle Pinterest benzeri resim paylaşım siteleri hakkında bilgiler verelim.

We Heart İt

Sosyal pinleme sitesi olan We Heart İt, adında da yer alan Heart yani kalp simgesine odaklanmış Pinterest benzeri site olarak dikkat çekiyor. Özellikle de alexa sıralamasındaki yeri mükemmel denebilecek düzeyde olmasından dolayı mutlaka burada üyelik oluşturup, sitenizin içeriklerini burada paylaşmalısınız. Özellikle sitesinde resim konusunda çok fazla içerik girenler mutlaka burada resimlerini paylaşsın. Aynı zamanda siteye yeni bir özellik olan “yazı paylaşma” imkanı da sunulmuş. Bu sayede daha iyi noktalara çıkabilir. Tam gençler için oluşturulan bir pinleme sitesi diyebiliriz. Zaten siteyi incelediğinizde bunu fark edeceksiniz.

GentleMint

Pinterest benzeri site arayanlar için diğer bir site ise GentleMint sitesidir. GentleMint sitesi, fotoğraflar, bağlantılar ve videolar paylaşabilmeniz için kullanabileceğiniz sosyal paylaşım sitelerinden bir tanesidir.

Dribbble

Diğer bir Pinterest benzeri site ise Dribbble sitesi diyebiliriz. Her ne kadar herkese hitap eden bir sosyal ağ olmasa da genel olarak tasarımcılar için oluşturulmuş bir sosyal ağ olarak dikkat çekiyor. Eğer ki ben profesyonel tasarımlarla ilgili biriyim diyorsanız bu Pinterest benzeri siteler arasında yer alan Dribbble’ı mutlaka ziyaret etmeniz gerek.

Pearltrees

Belki de bu siteler arasında Pinterest’e en çok benzeyen site Pearltrees sitesi diyebiliriz. Genel olarak takılar ile ağaçlar konusunda fotoğrafların yer aldığı bu uygulama ile sizler de fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

FoodGawker

Zaten adından da anlaşılacağı üzere yemekler ile alakalı paylaşımların bulunduğu bir sitedir. Amerika’da Pinterest genel olarak yemek tarifleri için kullanılmasından dolayı FoodGawker sitesi de sadece yemeklerden oluşan bir uygulama olarak oluşturulduğu biliniyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir