TEKNOLOJİ

YouTube AdSense Ödemeleri Ne Zaman Bakiyeye Yansır?

YouTube ile para kazanmak günümüzde oldukça kullanılan bir sektör olduğu için YouTube kazançları ayın kaçında AdSense bakiyesine yansır? diye merak ediyor. İşte bizde bilmeyenler için bu konu hakkında bilgi vermek istedik. O zaman gelin YouTube AdSense ödemeleri ne zaman yapılıyor? sorusunu cevaplayalım.

YouTube üzerinden para kazanan kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de Google AdSense’e bakiyenin ne zaman ekleneceği oluyor. Peki YouTube AdSense ödemeleri ne zaman yapılır? İşte Youtube kazançlarının AdSense paneline yansıma zamanı hakkında merak edilen detaylar.

YOUTUBE ÖDEMELERİ VE ADSENSE

Bildiğiniz üzere genel olarak her yerde AdSense ödemeleri hakkında bilgi veriliyor. Fakat YouTube kazançları AdSense bakiyesine ne zaman eklenir sorusunun cevabını bulmak için oldukça çaba sarf etmeniz gerekiyor. Tabi artık bunun için çaba harcamanıza gerek kalmıyor. Çünkü YouTube AdSense ödemeleri hakkında merak edilen bilgileri sizler için konumuzda veriyoruz.

Öncelikle bir içerik yayıncısıysanız ve AdSense reklam kullanıyorsanız genelde tıklamalar ve görüntülemeler AdSense panelinize ya o gün içinde ya da ertesi gün içinde yansır. Eğer ki ben YouTube kullanıcısıyım ama YouTube kazançları AdSense hesabıma yansımadı diyorsanız bunun da elbette farklı bir tarihi var… Bunu bir örnek ile açıklayalım..

Şimdi diyelim Eylül ayında YouTube analytics alanına baktınız ve 50 dolar kazanç görüyorsunuz. Fakat Ekim ayının başında AdSense hesabınıza girdiğinizde kazancın yansımadığını görüyorsunuz, bu da sizi paniğe sokuyor. Sakin olun panik yapacak bir şey yok. Neden mi? Çünkü, YouTube kazançları AdSense bakiyesine yansıması biraz zaman alıyor. Ne kadar bir zaman? Bu zaman genelde 15 gün oluyor. Yani yeni ayın ilk 15 günü.

Eylül ayındaki YouTube kazançları genelde bir sonraki ay yani Ekim ayının 10 ile 15’i arasında AdSense hesabınıza yansır. Banka hesabınıza geçmesi ise AdSense hesabının ödemelerini yaptığı tarihte olur.

YouTube kazançları ne zaman ödenir diye merak edenlerin merakını bu şekilde gidermiş olduğumuzu düşünüyorum. Aklınıza takılan herhangi bir şey olursa konumuz altında yorum yaparak sorabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Nasıl mı Yapılır

10 yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak internet sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalara imza atan ve şimdilerde nasilmiyapilir.com sitesinde Nasıl sorusuna karşılık gelen soruların cevaplarını vermeye çalışan webmaster yazarı. Bilginin gücünü her geçen gün daha da iyi anlayan ve gün geçtikçe de unutulan bilginin taze tutulmasına olanak sağlayan içerikler ile 'nasıl yapılır, nasıl yazılır, nasıl alınır, nasıl verilir, nasıl izlenir' gibi soruların yanıtlarını güncel bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir